اطلاعات جانبی تاتو, مراقبت های تاتو

6 راهنمای تاتو زدن

اولین تاتو می‌تواند یک فرآیند ترسناک باشد، به خصوص اگر شما در مورد آن تحقیق انجام ندهید. هنگامی که یک طرح را انتخاب می کنید، باید محلی که می خواهید آن را داشته باشید نیز انتخاب کنید، تاتو آریستتان را انتخاب کنید، و اینکه بدانید چه اقدامات احتیاطی برای مراقبت و نحوه مراقبت از آن انجام دهید. اگر نسبت به سوزن و یا درد تاتو زدن ترس داشته باشید، روند آن بسیار پیچیده‌تر می‌شود. ما با چند نفر از تاتو آرتیست های متخصص و معروف صحبت کردیم و موارد زیر رو به شما ارائه می دهیم.

1. طرح را با دقت انتخاب کنید

یکی از تاتو آرتیست های حرفه ای می گوید:” به این فکر نکنید که بعدا” در زندگیتان تاتو خود را پاک خواهید کرد. ماهیت تاتو دائمی بودن آن است. باید مدت ها برای انتخاب طرح وسواس به خرج دهید تا آن را دوست داشته باشید”.

اگر هنوز درباره طراحی تصمیم نگرفته اید، بهتر است چیزی را انتخاب کنید که معنی شخصی داشته باشد و یا با تاتو آرتیست خود مشورت کنید تا یک طرح کاملا” هنرمندانه برایتان انتخاب کند. سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که به نوعی با شما صحبت کند. مردم اغلب ترجیح می‌دهند میراث یا فرهنگ خود را با تاتو نشان دهند. حتی اگر یک سمبل جهانی انتخاب می کنید، مطمئن شوید که با شما صحبت می‌کند و می توانید با آن ارتباط برقرار کنید.

تاتو زدن و انتخاب طرح

2. تاتو آرتیست مورد نظر خود را انتخاب کنید

زمانی که طرح تاتو ی خود را انتخاب کردید ( و جایی که می خواهید آن را داشته باشید )، باید برای تاتو آرتیست تحقیق کنید. اینترنت می‌تواند یک ابزار مفید باشد، اما شما باید ابتدا از سالن های تاتو اطمینان حاصل کنید. زولو توصیه می‌کند: ” رایزنی کنید و از اطراف بپرسید.”  از یک تاتو آرتیست با تجربه کمک بخواهید و به پورتفولیوی او نگاهی بیندازید.

تحقیق در مورد سالن یا مکانی که می خواهید تاتو را انجام دهید نیز بسیار مهم است. هر تاتو آرتیست تجهیزات خاص خودش را دارد اما همه جا باید کمک های اولیه را داشته باشند.

تمیزی سالن امری بدیهیست که بسیار به آن اشاره کردیم. سوزن ها و رنگ های تاتو باید یک بار مصرف باشند.

3. مواظب چیز هایی که شب قبل تاتو زدن می خورید و می نوشید باشید

اساسا”، شما می‌خواهید پوستتان برای رنگ جدید تان آماده باشد، و این به معنای خوردن درست و استراحت کردن شب است. تاتو زدن معمولا” باعث آسیب به بدن می شود و سیستم ایمنی شما باید بتواند از پس آن بر بیاید.

شب قبل از قرار ملاقات برای تاتو، ایده خوبی است که به رژیم نسبتا” سالم تکیه کنیم. به عنوان مثال، از الکل باید اجتناب کنید و یا به شدت محدود مصرف شود. این می‌تواند میزان خونریزی را که اتفاق می‌افتد افزایش دهد. همچنین، از غذاهای آماده، نمکی و یا قندی خودداری کنید؛ چون نیترات و قند ها می‌توانند التهاب و ورم را افزایش دهند.

4. احتمالا” درد خواهید داشت

درد تاتو یکی از آزاردهنده ترین درد هاست و همه ی کسانی که تجربه تاتو زدن را دارند، به آن اعتراف می کنند. اما درد آن برای هر کسی متقاوت است؛ چون هر کس طاقت دردش نسبت به دیگری متفاوت است. حتی بعد از این که فرآیند تاتو انجام می‌شود، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که پوست شما برای مدتی قرمز و یا حتی بی حس باشد یا حتی ترشح چرکی همراه با خون داشته باشید.

درد تاتو زدن

حالا که تاتو جدید دارید، باید به آن اهمیت بدهید. باید به طور منظم آن را با آب و صابون بشویید و هرگز از اسفنج های زبر و ساینده و یا لیف استفاده نکنید. و به آرامی باید آن را خشک کنید.

5. مراقبت های بعد از تاتو زدن

همچنین لازم است که بگذارید پوست خودش را بعد از تاتو زدن ترمیم کند، پس باید هنگام انتخاب و استفاده از پماد التیام بخش، مراقب باشید. بسیاری از سالن های تاتو می‌توانند یک برند را برای خرید پیشنهاد کنند ( و برخی از آن‌ها فرمول خود را برای خرید پیشنهاد می‌کنند )، اما هر کدام از لوسیون ها یا پماد هایی که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که هیچ مواد نفتی یا لانولین داخل ترکیبات آن وجود نداشته باشد؛ چون تاتو باید نفس بکشد اما مواد نفتی این اجازه را به پوست نمی دهد.

در پایان اگر تمام این موارد را رعایت کنید و از مرطوب کننده های مناسب نیز استفاده کنید؛ تاتو ی شما باید بعد از دو تا سه هفته التیام پیدا کند.

6. پاک کردن تاتو امکان پذیر است

پاک کردن ممکن است آسان باشد، اما ارزان به نظر نمی‌رسد. رایج ترین روش ریموو آن پالس های کوتاه نور است؛ این روند ذرات را می شکنند و بی ضرر هستند. البته این را در نظر داشته باشید که همه ی تاتو ها به طور یکسان از بین نمی روند و برخی از آن ها به هیچ عنوان پاک نمی شوند.

ریموو بعد از تاتو زدن

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.