ریموو تاتو

داستانی در مورد انجام ریموو تاتو

آیا شما هم از تاتویی که دارید ناراضی هستید؟ من چهار پنج تاتو دارم که از اواخر نوجوانی و اوایل دهه بیست زندگی ام روی بدنم و همراه من هستند، و در نهایت تصمیم به ریموو آن ها گرفتم. احتمالا” تا الان در مورد ریموو لیزری تاتو و درد آن شنیده و خوانده اید. اگر به اندازه ای که این سوال را از من می پرسیدند ( آیا ریموو لیزری درد دارد؟) یک سکه پنج سنتی کنار می گذاشتم، تا الان پولدار شده بودم. با وجود اطلاعات بسیار زیادی که در سایت های مختلف در مورد ریموو لیزری تاتو وجود دارد، باز هم آنها همه ی جوانب آن را شرح نمی دهند؛ معمولا” جنبه های منفی انجام ریموو تاتو در نظر گرفته نمی شود. من هنوز هم در نیمه ی راه هستم، اما نکات مفید زیادی را در طول این مسیر کسب کرده ‌ام؛ بنابراین برای شما یک لیست از هر چیزی که آموخته ‌ام را آماده کرده ام.

1. برای انجام ریموو تاتو با یک پزشک متخصص ملاقات کنید.

من قبلا” تاتو ام را در یک سالن اسپا انجام دادم (من در شهر کوچکی در کانادا زندگی می کردم که در آنجا دفاتر جراحی پلاستیک یا متخصصین پوست وجود نداشتند)، که در آن یک متخصص زیبایی از یک دستگاه لیزر حرارتی کهنه استفاده می ‌کرد که باعث سوختگی و اسکار روی پوست من شد. این بار، من درمان هایم را توسط جان اف، پزشک گروه پوست نیویورک انجام دادم، که در آنجا همه چیز تحت نظارت پزشک انجام می شد. من پیشنهاد می‌ کنم پزشکی را انتخاب کنید که اکثر افراد آن را تایید می کنند، یا از افرادی که ریموو تاتو را نزد او انجام داده اند، در مورد صحت کار او سوال کنید.

ریموو کردن تاتو

۲. درمان ماه‌ ها طول می ‌کشد.

ریموو تاتو حتی ممکن است تا یک سال طول بکشد. تاتو ها بعد از یک بار لیزر از بین نمی روند. من تا الان شش جلسه انجام دادم و شرط می ‌بندم که با وجود این حقیقت که تخمین اولیه من شش تا هشت جلسه بود، پنج جلسه ی دیگر نیاز دارم. زمان زیادی طول می ‌کشد تا پروسه انجام ریموو تاتو تکمیل شود؛ زیرا هر بار که پوست تحت درمان با لیزر قرار می گیرد، ذرات شکسته می ‌شوند و توسط سیستم ایمنی بدن جذب می‌ شوند. دوره ترمیم 7 تا 8 جلسه طول می ‌کشد و دفعه بعد که شما برای لیزر می‌ روید، لیزر ذرات جدیدی از رنگ دانه را می ‌شکند.

۳. این پروسه بسیار گران است.

اگر شما پروسه ی ریموو خود را توسط پزشک انجام دهید، صورت ‌حساب برای هر بازدید شما ممکن است به صدها دلار برسد. انجمن جراحی پلاستیک آمریکا (asaps) هزینه متوسط هر جلسه را تا ۴۶۳ $ برآورد می ‌کند.

۴. همه ی رنگ ها می توانند پاک شوند.

بر خلاف باور عموم که می گویند رنگ های تاتو سخت ریموو می شوند، دکتر آدامز به من اطمینان داد که تمام رنگ ‌های مختلف از بین خواهد رفت. قبلا به من گفته بودند همانند ریموو لیزری مو، لیزر تاتو منحصرا” رنگ ‌های تیره (مانند سیاه) را از بین خواهد برد. او می ‌گوید که شما حتی می ‌توانید رنگ های زرد و سبز را ریموو کنید؛ رنگ هایی که قبلا” مقاوم به درمان بودند.

۵. در انجام ریموو تاتو، برای سوزن سوزن شدن آماده شوید.

از نظر ذهنی برای ریموو تاتو آماده باشید. درمان من ۴۵ دقیقه طول کشید، زیرا باید قبل از انجام لیزر عکس گرفته شود، نواحی تمیز ‌شود، لیدوکائین تزریق شود و سپس لیزر انجام می شود و بعد آنها را بانداژ می ‌کنند. گاه اتفاق عجیبی می‌افتاد، وقتی لیزر به پوستم ضربه می ‌زد، مزه ی فلز را در دهانم احساس می کردم. دکتر آدامز می ‌گوید: این احساسی است که برخی افراد تجربه می ‌کنند؛ وقتی که لیدوکائین تزریق می شود و پوست در معرض لیزر قرار می گیرد این کاملا” طبیعی است.

درد در ریموو تاتو

۶. بعد از آن دچار درد شدید می شوید.

وقتی مطب را ترک می کنید، درد تاتو شما متوقف نمی شود و ممکن است برای یک هفته درد را احساس کنید. برای من، محل لیزر شده تاول زد و برای چند روز پانسمان شد و سپس شروع به زخم و دلمه شدن کرد. اما خبرهای خوبی نیز وجود دارد؛ هر چه درمان بیشتری داشته باشید، مراقبت کمتری نیاز دارید. (چون رنگ کمتری برای واکنش در برابر لیزر وجود دارد).

۷. شما به بانداژ و حتی لباس‌هایی که به تاتو فشار وارد نکنند، نیاز دارید.

من در واقع لباسی خریدم که روی گردنم آزاد باشد. لباسی که تهیه می کنید بهتر است جنسش نخی باشد و روی آن مارک نداشته باشد، چون در غیر این صورت ممکن است آسیب و خارش را تجربه کنید. اگر بر روی دنده و یا پاهای خود تاتو دارید؛ بهتر است که لباس مناسبی برای آن ناحیه خریداری کنید.

۸. باید به مدت چند روز از مرطوب کننده و پماد های آنتی بیوتیک استفاده کنید تا پوست تان روند التیام و بهبود بهتری را طی کند.

استفاده از کرم بعد از ریموو تاتو

۹. اگر شما هم مثل من می ‌خواهید رنگ تاتویتان را به طور کامل ریموو کنید، باید بدانید پوستی که باقی مانده ممکن است بی‌ عیب و نقص نباشد.

امیدوارم که خواندن این پست مانع از آن شود که شما تاتوی خود را ریموو کنید؛ چون حتما” اسکار را تجربه خواهید کرد. البته خطرات ناشی از انجام ریموو تاتو خیلی بزرگ و مشکل ساز نیستند و نیاز به درمان های پزشکی حرفه ای ندارند. ممکن است رنگدانه ی پوست شما کاهش پیدا کند، اما راه های دیگری هستند که می توانند رنگ آن را تثبیت کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.