تاتو صورت

انتخاب روش میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر

به عنوان یک روش پیشرفته ی زیبایی، میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر (SMP) ممکن است روش درمانی مناسبی برای بسیاری از افراد مختلف باشد؛ که در حال حاضر یا در گذشته موهای خود را از دست داده اند. فرقی نمی‌کند که گزینه های مختلف درمان ریزش مو را امتحان کرده باشید و موفق نشده باشید، در هر صورت میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر می تواند بهترین روش درمان برای خط موی کم پشت، کچلی جلوی پیشانی، و حتی ریزش مو به دلایل مختلف پزشکی باشد. مشخص کردن اینکه آیا شما کاندیدای خوبی برای انجام این درمان هستید یا خیر، به طور قابل ‌توجهی به شرایط خاص و نوع کاهش موی شما بستگی دارد؛ بنابراین مهم است که مشاوره با متخصص مو را انجام دهید.

برخی از دلایل مشترکی که مشتریان به دنبال درمان میکروپیگمنتیشن هستند عبارتند از: ​

  • بیمارانی که تحت شیمی ‌درمانی و درمان اشعه قرار گرفته ‌اند یا افرادی که مبتلا به آلوپسی آره آتا و آلوپسی توتالیس هستند.
  • بیمارانی که از اسکار کاشت مو رنج می برند. در حالی که میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر یک روش کاملا” متفاوت است، گاهی اوقات می ‌تواند با پنهان کردن هر جای زخم در نواحی پوست سر، عمل جراحی پیوند مو را تکمیل کند.
  • بیمارانی که کاملا” موهایشان ریخته است. از دست دادن کامل مو یکی از دلایل اصلی است که مشتریان در جستجوی SMP هستند. در این شرایط، این روش می‌تواند ظاهر یک سر تراشیده را برای مشتری فراهم آورد.

آلوپسی آره آتا با میکروپیگمنتیشن اسکالپ

برای مدت های طولانی، میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر تنها برای مشتریان با موهای تیره کاربرد داشت و برای افرادی با موهای بلوند، قرمز یا آن‌هایی که موهای خاکستری و سفید داشتند مناسب نبود. خوشبختانه، این مورد دیگر مشکل به حساب نمی آید؛ چون امروزه رنگدانه ها تنوع زیادی دارند. شرایط خاصی از پوست سر ممکن است شما را از دریافت درمان منع کند. به دلیل سوزن و قرارگیری رنگدانه در پوست سر، افراد مبتلا به اگزما، درماتیت، و پسوریازیس ممکن است برای این درمان مناسب نباشند.

فعالیت‌هایی که نباید بعد از میکروپیگمنتیشن اسکالپ انجام داد

بعد از درمان پوست سر، مهم است که زمان کافی برای استراحت و التیام دادن داشته باشید. این دوره التیام مانند بسیاری از روش‌های دیگر نیست که شما باید در بستر بمانید. در واقع، شما باید بتوانید روز بعد به فعالیت‌های روزانه خود برگردید. چند نکته وجود دارد که باید در روزهای بعد از درمان از آن اجتناب کنید، از جمله: ​

شستن سرتان ​

بعد از درمان پوست سر، مهم است که حداقل چهار روز سر شما کاملا” خشک بماند. در چهار روز اول بعد از درمان، از قرار دادن آب و شامپو روی پوست سر خودداری کنید. بعد از چهار روز، سر خود را با استفاده از آب گرم و شامپو بشویید؛ اما مراقب خشکی پوست سر بعد از دوش باشید. اگر احساس خشکی در این ناحیه دارید، صبح و شب از مرطوب کننده استفاده کنید تا مشکل حل شود.

عرق کردن ​

عرق حتی بدتر از آب برای پوست سر است؛ حتی عرق سبک ممکن است در روند التیام و آسیب رساندن به کیفیت نتایج شما دخالت داشته باشد. برای حداقل چهار روز اول، از هر فعالیتی که باعث می‌شود ( حتی کارهای منزل که باعث می شود دمای بدن شما بالا برود) شما حتی یک عرق سبک را تجربه کنید، خودداری کنید. همچنین شما باید برای هر فعالیتی که ممکن تعرق شما را زیاد کند مانند دویدن، وزنه ‌برداری و یا کار های سنگین دیگر حداقل ۱۰ روز صبر کنید.

شنا ​

کلر و آب ‌نمک نیز می‌توانند در روند ترمیم دخالت داشته باشند. برای حداقل ۳۰ روز پس از درمان، باید از شنا کردن در هر جایی که این دو عنصر را دارد خودداری کنید.

تاثیر شنا بر میکروپیگمنتیشن اسکالپ

نور خورشید ​

در ۳۰ روز اول بعد از درمان، باید از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید. اگر هم باید از منزل خارج شوید، یک کلاه بگذارید و از ضد آفتاب با حداقل SPF ۳۰ استفاده کنید.

تراشیدن ​

از تراشیدن سر خود برای چهار یا پنج روز بعد از درمان خودداری کنید. زمانی که اصلاح خود را شروع می‌کنید، به جای تیغ، از یک دستگاه الکتریکی استفاده کنید. باید حداقل یک هفته صبر کنید تا دوباره بتوانید از تیغ استفاده کنید.

نتراشیدن مو بعد از میکروپیگمنتیشن اسکالپ

اجتناب از این فعالیت‌ها به التیام سریع ‌تر و تضمین نتایج عالی کمک می‌کند.

آیا رنگ مو در انجام درمان روش میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر اهمیت دارد ؟

میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر یک درمان تخصصی است که برای ترکیب کردن با موهای موجود شما طراحی شده‌ است. بسیاری از درمان‌های پوستی مانند حذف موهای لیزری تنها برای ترکیبات مشخصی از رنگ پوست و رنگ مو کاربرد دارد. به طور مشابه، بسیاری از تاتو ها در طول زمان به رنگ آبی یا سبز متمایل می‌شوند. با این محدودیت‌ها برای روش‌های دیگر، ممکن است تعجب کنید: آیا اگر رنگ موی خاصی دارم باز هم می توانم این روش را انتخاب کنم؟ جواب منفی است؛ نه مهم نیست که رنگ پوست و یا موی شما چیست، شما با انجام این درمان با جلوه ای بسیار طبیعی از موهای خود مواجه خواهید شد.

در این روش متخصصان از هر رنگی استفاده نمی کنند، رنگ های مورد استفاده برای این درمان فرموله شده اند و با رنگ های تاتو فرق دارند. در حالی که رنگ های تاتو ممکن است محو شوند یا در طول زمان تغییر کنند اما کلینیک های تخصصی بهترین کیفیت مواد را برای این روش درمانی استفاده می کنند. رنگ های مخصوصی که کیفیت خود را تا مدت ها حفظ می کنند. حتی گاهی اوقات برای رنگ موهای خاص متخصصان چندین رنگ را ترکیب می کنند تا جلوه ای بسیار طبیعی را برای شما به ارمغان بیاورند.

اندازه ی سوزن ها و سطح درد در طول روند درمان چقدر است ؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که میکروپیگمنتیشن اسکالپ همان تاتو است که همین امر باعث ایجاد رعب و وحشت آنها می شود. آنها سوزن های بزرگ با درد شدید را تصور می کنند؛ اما این پروسه بسیار متفاوت از تاتوی سر است. متخصصان حرفه‌ای در این زمینه از یک سوزن کوچک‌تر برای دستیابی به نتایج واقعی به صورت باور نکردنی با حداقل سطح درد استفاده می‌کنند.

به این سوزن ها، سوزن 3 سر پوینت می گویند؛ که ۷۵ % کوچک‌تر از سوزن تاتو و حتی کوچک‌ترین سوزن در دسترس است. سوزن آنقدر کوچک است که حتی با بازرسی دقیق پوست سر، تفاوت آن با فولیکول‌های موی واقعی قابل ‌تشخیص نیست. این یک سوزن یک بار مصرف است، بنابراین هرگز لازم نیست نگران بهداشت آن باشید.

درد میکروپیگمنتیشن اسکالپ

متخصصان از این سوزن های کوچک به روشی خاص استفاده می کنند تا بهترین نتیجه ممکن را به شما بدهند. از یک روش بسیار ملایم برای تزریق مستقیم رنگ به داخل لایه میانی استفاده می‌شود. لایه میانی لایه‌ای از پوست است که از پراکندگی رنگ جلوگیری می‌کند. این ترکیب با اندازه سوزن، چیزی است که به متخصصان اجازه می‌دهد، نقاط ریز زیادی ایجاد کنند که محو نمی‌شوند. بعضی از کلینیک ها فقط قادر به تزریق رنگ به سطح پوست هستند که در طول زمان ممکن است رنگ پخش شود و در سر بیمار سایه ی تیره ایجاد کند.

علاوه بر این، اندازه کوچک سوزن‌ها و تکنیک ملایم به این معنی است که این فرآیند نسبتا” بدون درد است. عموما” مشتریان سطح درد ۲ از ۱۰ را گزارش می‌کنند. این می‌تواند برای افرادی که دارای اسکار ناشی از پیوند مو هستند، مناسب باشد؛ زیرا به طور کلی حساسیت بیشتر ناحیه را افزایش می‌دهد. در مقایسه می توانیم بگوییم درد تاتو 5 از 10 است و تاتوی سر نیز درد زیادی دارد. بنابراین اگر با ریزش مو مبارزه می‌کنید؛ اما از سوزن‌های بزرگ یا درد زیاد می‌ترسید، میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر بهترین گزینه برای شما است. این روش با اجرای نمای سه‌ بعدی رشد موهای طبیعی، اعتماد به نفس را به شما باز می گرداند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.