تاریخچه تاتو

تاریخچه سوزن تاتو

در چند سال اخیر، سوزن تاتو ، همانطور که در هنر تاتو استفاده می ‌شود، راه درازی نیز پیموده ‌است. در گذشته موضوع فقط خود سوزن ها نبودند، طوری که آن ها بسته بندی می شدند و به تاتو آرتیست ها فروخته می شدند نیز مورد توجه بوده است. برای آشنایی بیشتر با تاریخچه سوزن تاتو در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

در زمان های قدیم تاتو آرتیست ها هزاران سوزن تاتو می خریدند. از میان آنها نوع خوب و بی عیب را جدا می کردند و آنهایی که معیوب بودند را کنار می گذاشتند؛ و از همان معیوب ها با کمک لحیم سوزن جدید درست می کردند. ساختن سوزن در آن زمان یکی از مهارت هایی بود که دانستن آن تاتو آرتیست خوب و بد را از یکدیگر جدا می کرد.

ده‌ها سال بعد بهترین سوزن‌ها در انگلستان ساخته و به سراسر جهان صادر می ‌شدند. در واقع، در ۱۷۷۵ در مستعمرات آمریکایی، جایزه‌ای به مبلغ ۵۰ پوند برای ۲۵ سوزن اول ساخت آمریکا که همان کیفیت انگلستان را داشته باشد، تعیین شد. بسیاری از تاتو آرتیست های آمریکایی با افتخار اعلام کردند که بهترین سوزن هایی که استفاده کردند ساخت انگلستان بوده است؛ در حالی که انگلیسی ها می گفتند سوزن های مورد تایید آنها ساخت ژاپن و از آنجا وارد شده است. احتمالا” سوزن های وارداتی کیفیت بهتری نسبت به سوزن های ساختنی داشته است. امروزه، سوزن‌ های استاندارد در سراسر جهان ساخته می‌شوند.​

سوزن تاتو

در تاریخچه سوزن تاتو ، فرآیند تولید سوزن از تاتو آرتیست به کار آموزان با مراقبت فراوان انتقال پیدا می کرد. تاتو آرتیست ها روش خاص خودشان را برای سر هم کردن سوزن ها داشتند. قبل از لحیم‌ کاری فلزات، سوزن ها در صحنه می ‌آمدند. تاتو آرتیست از یک مشعل برای ذوب کردن لحیم برای پیوستن به سرنگ استفاده می‌ کرد و سپس آن‌ها را به میله سوزن وصل می ‌کرد. هم ترازی با چشم انجام می‌ شد.

تبلیغات انجام شده برای سوزن های تاتو معمولا” این چیز ها را ادعا می کردند: سوزن تمیز، سوزن استریل، بهترین سوزن درست شده، سوزن ضد عفونی شده، سوزن جوشیده شده و داخل الکل گذاشته شده، سوزن های جراحی  و چیز هایی از این قبیل. حتی یک تاتو آرتیست خیلی از این موضوع فراتر رفت و در تبلیغاتش نوشت: تاتوی بدون سوزن!

تاتو آرتیست ها امروزه کار آسان تری دارند. دیگر لازم نیست که آن دود و بوی لحیم را تحمل کنند. بسیاری از شرکت‌ های عرضه کننده ی تجهیزات تاتو بهترین سوزن ها را برای هر مدل و سبک تاتویی به آنها پیشنهاد می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه سوزن تاتو می توانید مقاله ​سوزن های تاتو از کجا آمده است ؟ را مطالعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.