اطلاعات جانبی تاتو, تاتو آرتیست ها

چطور تاتو آرتیست ها قبل از انجام تاتو خود را آماده می کنند ؟

هر بار که به وسیله ی دستگاه تاتو رنگ وارد پوستش می‌شود، یک سوراخ ایجاد می‌کند. هر زخم سوراخ شده می‌تواند به طور بالقوه باعث عفونت و یا بیماری شود، بیشتر فرآیند تاتو بر روی ایمنی متمرکز است. تاتو آرتیست ها همه تجهیزات دائمی را استریل می‌کنند و در صورت امکان از مواد یک‌بار مصرف برای محافظت از خود و مشتریان خود استفاده می‌کنند.

برای حذف آلودگی احتمالی، بیشتر مواد تاتو، از جمله رنگ، تشتک های رنگ، دستکش و سوزن، تنها برای استفاده ی منفرد هستند. بیشتر اقلام تک منظوره وارد بسته‌بندی استریل می‌شوند. تاتو آرتیست بسته‌ها را جلوی مشتری قبل از شروع  به کار  باز می‌کند.

مواد چند بار مصرف، از جمله میله سوزن و لوله، قبل از هر گونه استفاده استریل می‌شوند. تنها روش استریل کردن یک اتوکلاو است؛ اتوکلاو ماشینی است که از حرارت، بخار و فشار استفاده می‌کند. شما بسیاری از این واحد ها را در بیمارستان‌ ها دیده‌اید.

قبل از ضدعفونی کردن تجهیزات، تاتو آرتیست هر آیتم را تمیز می‌کند و آن را در یک کیسه مخصوص قرار می‌دهد. این کیسه دارای نواری شاخص است که وقتی موارد داخل آن استریل هستند تغییر رنگ می‌دهد.

ضد عفونی کردن تجهیزات توسط تاتو آرتیست

قبل از اینکه آن ها شروع به کار بر روی مشتریان کنند، دستان خود را برای داشتن خراش یا بریدگی بررسی می کنند. سپس کار های زیر را انجام می‌دهند: ​

  • آن ها محل کار را با یک ضد عفونی کننده ی پزشکی، ضد عفونی می کنند.
  • آن ها روی تمام بطری های اسپری سلفون یا پلاستیک قرار می دهند تا از آلودگی جلوگیری کنند.
  • آن‌ ها فرآیند استریلیزاسیون را به مشتری توضیح می‌دهند.
  • آن‌ ها همه بسته‌بندی های استریل را در جلوی مشتری باز می کنند.
  • آن‌ ها ناحیه ای که قرار است تاتو شود را اصلاح و ضد عفونی می‌کنند. ( با استفاده از مخلوط آب و صابون ضدعفونی‌کننده )
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “چطور تاتو آرتیست ها قبل از انجام تاتو خود را آماده می کنند ؟

  1. میلاد گفت:

    خیلی عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.