مشکلات و معضلات تاتو

سرایت عفونت

اگرچه عفونت ثانویه در تاتوها معمولا غیرطبیعی است، عفونت می تواند در در طول ایجاد شکاف در مانع اپیدرمال پوست ایجاد شود. عفونت های باکتریایی محدود هستند اما گاهی اوقات منجر به باد سرخ، قانقاریا و یا گندیدگی سیستمیک(مسمومیت عفونی) شود. عفونت ها می تواند در گستره ای از میزان شدت از نوع عفونت محلی خوش خیم و تا مسمویت عفونی و گندیدگی ایجاد شود. گزارش موردی 2017 نشان مردی را توضیح می دهد که با بعد از شنا در خلیج مکزیک و 5 روز پس از تکمیل تاتو پای خود با vibrio vulnificus دچار عفونت شده بود. این بیمار در اثر شوک گندیدگی و عفونتی دچار مرگ شد و بیماری مزمن کبد او به عنوان عامل مشارکت کننده در مرگ گزارش شد.

انتقال بیماری سل، سفلیس، هپاتیت و ایدز نیز در این گزارش آمده است. با اشتفاده از سوزنهایی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته و عفونی شده اند ، تلقیح و انتقال فرد به فرد ویرس ها شامل واکسن و ویروس پاپیلوما نیز گزارش شده است.

انواع مشخصی از رنگ های تاتو باعث ایجاد واکنش می شوند. این گستره شامل انواع خفیف و شدید آن  به ویژه در افرادیکه همایندی بیماری پیشین دارند( بیماری های قلبی عرقی، دیابت، مشکلات سیستم ایمنی) می شود. در آگوست 2014 سازمان غذا و دارو آمریکا مقاله ای با عنوان هشدار مصرف کننده درباره خطرات سلامتی مرتبط با تاتوها بر اساس گزارشاتی از یک سری کیت های تاتوی خانگی و عفونت های مترتب آنها منتشر کرد. آزمایشات نشان داد که آلودگی باکتریایی در بطری های بازنشده رنگ های تاتو وجود دارد. و اظهار شده است که 10 درصد از رنگ های جدید با باکتری های پاتوژنیک آلوده هستند. تصاویر زیر را ببینید.

سرایت عفونت
سرایت عفونت

متن زیر تصویر

شکل گیری آبسه، باکتری مقاوم به متی سیلین استافیلوکوس ایروس (a) ظهور اولیه (b) آبسه پس از عمل و (c) درمان زخم سیستماتیک آنتی بیوتیکی و فشار منفی . مرد 31 ساله ای با آبسه های دردناک و ناراحت کننده در شانه راستش در این تصویر حضور دارد. زخم شیده دار درون یک تاتو ناکامل در قسمت (a) ایجاد شده است. تصاویر با اجازه NIH منتشر شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.