اطلاعات جانبی تاتو, تاتو آرتیست ها

چگونه تبدیل به یک تاتو آرتیست شویم؟

اگرچه هیچ مدرک ضروری ای برای تبدیل شدن به یک تاتو آرتیست وجود ندارد، اما لازم است فرد توانایی هنری و خلاقیت طبیعی داشته باشد. گذراندن کلاس‌های هنری در دبیرستان به منظور یادگیری مهارت‌های مختلف گام اول و بزرگی است. هم چنین برخی از سطح تحصیلات رسمی در هنر می‌تواند به شما کمک کند شور و اشتیاق خود را بر روی کاغذ و در نهایت روی پوست متمرکز کنید. به طور کلی بیشترین ارزش را برای هنر تاتو ، برنامه‌هایی در زمینه ی هنر های زیبا و تصویرسازی دارند.

آموزش از طریق یک دوره کارآموزی در بیشتر موارد جهت صدور گواهی نامه با جواز کار ضروری است. قبل از این که آرتیست ها بتوانند دوره کارآموزی را به دست آورند، باید یک پورتفولیو تهیه کنند که تطبیق پذیری و توانایی آن‌ها برای جذب تنوعی از موضوعات را نشان می‌دهد. در طول دوره کارآموزی خود، این آرتیست بلند پرواز در کنار دیگر تاتو آرتیست های حرفه‌ای کار خواهد کرد و یاد می‌گیرد که چطور تجهیزات را ضد عفونی کند، چگونه با دستگاه تاتو کار کند، و چگونه بر روی طراحی های آن کار کند. هم چنین برای صدور مجوز، سمینار هایی در زمینه پیش‌گیری از مشکلات و بیماری‌های پوستی و عفونت‌ها و آموزش در پیشگیری از پاتوژن ( طب بیماری زا ) نیز لازم می باشد.

تاتو آرتیست شدن

چقدر زمان لازم است که به یک تاتو آرتیست حرفه ای تبدیل شوید ؟ ​

چون به نظرتان تاتو یک هنر جذاب و باحال است، دلیل نمی شود کورکورانه و بدون تسلط وارد آن شوید؛ حرفه ای شدن در آن سالیان سال طول می کشد. هم چنین تصور نکنید که همان ابتدای کار می توانید مانند تاتو آرتیست هایی که 5 یا 10 سال تجربه دارند، در آمد داشته باشید. تاتو شکلی از هنر است که زمانی که به درستی انجام شود، بسیار قابل احترام می باشد. اما تنها کار و تلاش زیاد و سال‌ها تجربه می‌تواند به تاتو آرتیست ها اعتماد به نفس در تواناییشان بدهد. همچنین می تواند نتیجه مقداری از دانش یا درس گرفتن از اشتباهات باشد.

بیشتر دولت‌ها برای کار قانونی تاتو آرتیست ها شرط مجوز دارند. البته الزامات دولت ها با یکدیگر متفاوت است. برخی ایالت‌ها نظیر اورگان، ملزم به تکمیل حداقل ۳۶۰ ساعت تمرین تحت نظر یک آرتیست تایید شده و همچنین ۵۰ تاتو دارند. برای گرفتن مجوز، یک امتحان کتبی و ارزیابی مهارت‌های لازم نیز ضروری است. برخی ایالت‌ها نیز نیاز به تعداد مشخصی از اعتبار آموزش مداوم دارند تا آرتیست ها بتوانند گواهی‌نامه خود را تمدید کنند. ادامه دادن گزینه‌های آموزشی به شکل سمینار ها و کلاس‌ ها است. اگر یک آرتیست دوست دارد استودیوی تاتو باز کند، باید در دوره‌های مدیریت کسب‌وکار که بر روی کسب و کار های کوچک متمرکز هستند، ثبت‌نام کنند. آن‌ها نیاز به نوشتن یک طرح تجاری، پیدا کردن محل، خرید نرم‌افزار برای ردیابی پول خود، و بررسی وضعیت شان در خصوص مجوز های لازم و کد های بهداشتی برای استودیو های تاتو خواهند داشت.

گام‌هایی برای تبدیل شدن به یک تاتو آرتیست ​

1. هنر را درک کنید و آن را یاد بگیرید ​

تاتو کم کم به عنوان یک شکل هنری مدرن پذیرفته می‌شود، و تکنیک‌ ها و سبک‌ های آن به تدریج منشعب می‌شوند. ایده خوبی است که علاوه بر یادگیری هنر تاتو، درباره انواع دیگر هنر نیز یاد بگیریم. ​راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد؛ مثل رفتن به کلاس های هنری کالج یا دانشگاه، خود آموزی از طریق کتاب هایی که از کتابخانه قرض می گیرید و یادگیری در طول دوره ی کار آموزی.

سبک‌های مختلفی از هنر تاتو وجود دارند که آرتیست ها می‌توانند در آن تخصص داشته باشند، مانند: ژاپنی، سنتی، آبستره، سلتی، عالی، رنگی، بایو مکانیکال، قبیله ای، قدیمی، کارتونی، پرتره، پلینزی، خطی، نقطه ای و انواع مختلف دیگر.

تاتو آرتیست ها باید در ترسیم ایده‌هایشان برای مشتری های مختلف عالی عمل کنند و برای کسانی که به طور خاص به نمایش نور و طراحی‌های سبک زندگی و طرح های زنده علاقه دارند، می‌تواند بسیار مفید باشد تا این توانایی را داشته باشند که یک طراحی را شکل دهند تا در سه بعد آن را ببینند.

۲. انعطاف‌پذیر باشید ​

هیچ راه مشخصی برای تبدیل شدن به یک تاتو آرتیست وجود ندارد. در حالی که بیشتر مشاغل / کسب‌وکار نیازمند نوعی آموزش رسمی یا کلاسی هستند، به طور کلی انتظار می‌رود که تاتو آرتیست ها در دوره های کار آموزی عملی شرکت کنند، در حالی که مدارس و دوره‌هایی وجود دارند. آن‌ها معمولا” توسط تاتو آرتیست های ایجاد شده در این زمینه، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

افراد علاقه‌مند به دنبال کردن این شغل باید پذیرای فرصت‌هایی باشند تا خودشان را نشان ‌دهند. وقتی فرصت‌های کارآموزی ایجاد می‌شوند، ممکن است دقیقا” چیزی نباشند که فرد در ذهن دارد، بنابراین انعطاف‌پذیری در این حوزه می‌تواند به افزایش فرصت‌های شغلی کمک کند. کار کردن در یک محیط متفاوت نسبت به ابتدای کار، یا جابجایی به بخش دیگری از کشور ممکن است برای رسیدن به اهداف مشخصی لازم باشد.

۳. دوره ی کار آموزی ​

همانطور که قبلا” ذکر شد، مسیر تبدیل شدن به یک تاتو آرتیست همیشه شامل یک دوره کارآموزی تحت نظر یک آرتیست تثبیت‌شده خواهد بود و بیشتر یادگیری در طول این زمان رخ خواهد داد. کار آموزی ها چیزی فراتر از یک دوره ی آموزشی سخت است، حتی آداب و رسوم خاصی نیز دارند. پیدا کردن یک فروشگاه با شهرت خوب، بسیار مهم است، و یادگیری از کسی که واقعا” می‌خواهد به شما آموزش دهد، چه کسی سابقه آموزشی خوبی دارد، و چه کسی شما را به چالش می‌کشد، به همان اندازه نیز مهم است. دوره کارآموزی برای یک دوره زمانی توافق‌شده، معمولا” یک تا دو سال طول خواهد کشید.

دستیار  به طور معمول بیشتر وقتش را صرف کار های غیر ضروری در اطراف مغازه تاتو می‌کند ( که ممکن است شامل جمع آوری آشغال، راه‌اندازی و تمیز کردن دستگاه ها، جارو کردن، خدمات و غیره ) باشد. او زمان زیادی در حال تماشا کردن و مشاهده ی پروسه ی تاتو کردن است. در نهایت، دستیار یاد خواهد گرفت که چطور  با سوزن ها کار کند، رنگ ها را ترکیب کند، از اتوکلاو استفاده کند و یاد بگیرد که چطور اقدامات احتیاطی را انجام دهد. در طول زمان آزاد ( در داخل و خارج از فروشگاه )، تمرین با دستگاه بر روی پوست و یا میوه، برای او یک اولویت خواهد بود. بعد از عمل و مشاهدات بسیار، دستیار قادر خواهد بود روی پوست واقعی کار کند. به طور معمول کار آموز ها ۱۰۰ تاتوی رایگان در طول دوره کارآموزی خود انجام می‌دهند. آرزو می‌کند که پس از آن نیز برخی از مشتریان را جذب خود کنند. گرفتن عکس‌هایی از هر تاتویی که آن‌ها تکمیل می‌کنند به پورتفولیوی آن‌ها اضافه می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا مشتریان جدیدی پیدا کنند. پس از قرار دادن در زمان و تمرین مناسب، دستیار امتحان خود را می‌دهد و تایید می‌شود. در این مرحله، آن‌ها قادر خواهند بود که برای کار های هنری خود تاتو کنند و کسب در آمد کنند. ​

کارآموزی در تاتو آرتیست شدن

۴. تلاش و پشتکار ​

تاتو شغلی است که باید به دست آید. هم پشتکار و هم پیگیری، ویژگی‌هایی هستند که افراد را از کسانی متمایز می‌کنند که این کار را نمی‌کنند. حتی بعد از اینکه فرد به یک تاتو آرتیست حرفه ای تبدیل شد، باز هم باید این ویژگی ها را داشته باشد. همیشه پیشرفت‌ها و تکنیک‌های جدید برای یادگیری در مورد تاتو وجود دارد و آرتیست ها باید همیشه در تلاش باشند تا در هنر خود بهتر شوند. همچنین این ویژگی‌ها زمانی مفید هستند که یک برند شخصی و شهرت شخصی ایجاد کنید، به خصوص اگر شما یک تاتو آرتیست آزاد هستید یا اگر صاحب مغازه خودتان باشید. پس از سال‌ها در این صنعت، می‌توانید یک نام تجاری برای خود ایجاد کنید که مشتریانی را جذب کند که می‌خواهند به طور خاص با شما کار کنند. شما می‌توانید آن را با خودتان داشته باشید، مهم نیست کجا کار کنید. اگر می خواهید مشتری ها از هنر شما برای دیگران تعریف کنند، کارتان را به بهترین نحو انجام دهید تا به شما و طرحی که کشیدید افتخار کنند.​

۵ .توجه به جزئیات ​

کاملا” مشخص است که یک اثر هنری می‌تواند به طور باور نکردنی جزئیات داشته باشد، مخصوصا” اگر این هنر تاتو باشد، اما چیزهایی فراتر از آن باید انجام شود. به عنوان مثال، تاتو آرتیست ها طرح‌ های خود را از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند تا رنگ‌ها در ردیف درست اعمال شوند، اطمینان حاصل کنند که کشو های انبار قطعات اضافی دارد، دستورالعمل برای ترکیب مقدار مشخصی از رنگ ها را در نظر می گیرند، دستورالعمل‌های بهداشتی را با جدیت دنبال کنند تا از مشتریان محافظت کنند، و مجوز و مدارکشان را به روز نگه دارند. اینها تنها چند نمونه از جزئیات کارشان است. ​

فردی که به جزئیات اهمیت بیشتری می دهد، وقتی که در تاتو موفق می‌شود، مزیت دارد؛ چون توانایی تمرکز بر روی جنبه‌های مختلف کار و تمایل به یادگیری بهترین رویه‌ها برای هر جنبه از کار را در نظر گرفته است. این یک گام برای تبدیل شدن به یک تاتوآرتیست نیست، با این حال این یک کیفیت است که می‌تواند تا حد زیادی شانس تبدیل شدن به آن را بهبود بخشد.

آیا من باید به یک تاتو آرتیست تبدیل شوم ؟ ​

تاتو  اخیرا”  بسیار رواج پیدا کرده است و تقاضا برای جوهر های با کیفیت همچنان رو به افزایش است. این خط از کار بیش از آنچه بسیاری از افراد می‌توانند تصور کنند از فرد چیزی می خواهد. و بهتر است قبل از آنکه به آن قدم بگذارید با آن آشنا شوید.

آیا نقاشی خوبی دارید؟ ​

خوب بودن در نقاشی لزوما” به این معنی نیست که شما می‌توانید فورا” به یک تاتو آرتیست خوب تبدیل شوید. اگرچه این روش قطعا” کمک بسیاری خواهد کرد، اما زمان زیادی طول می‌کشد تا بتوانید آنچه را که می‌توانید نقاشی کنید را، روی پوست اجرا کنید و تاتو بزنید. بسیار مهم است که با طرح‌های بسیار ساده‌ای شروع کنید و اجازه دهید نقاشی‌های شما در طول یک دوره زمانی بهتر شوند.

نقاشی و تاتو آرتیست

آیا تمایل دارید رایگان کار کنید؟

برنامه‌ریزی کنید که حداقل برای یک سال (یا دو یا سه) رایگان کار کنید، چون باید ابتدا به عنوان دستیار شروع کنید؛ مگر اینکه پولی در جایی قایم کرده باشید. باید برای دو سال اول کار کنی. یک راه خوب برای نگاه کردن به این مساله مانند آموزش پرداخت‌نشده است. بعضی از افراد با تمرین روی پوست پرتقال، گریپ فروت، یا طالبی شروع می‌کنند، اما میوه ها حتی مقداری شباهت هم به پوست واقعی انسان ندارند. برای این که خدمات خود را رایگان ارائه دهید، به مقدار زیادی تمرین نیاز دارید و تعجب می‌کنید که چه تعداد مشتری می‌توانید با کار رایگان برای خود جذب کنید.

نسبت به هزینه ی تجهیزات آگاه باشید

برای شروع به عنوان یک تاتو آرتیست ، باید یک سرمایه گذاری نسبتا”  بزرگ برای تجهیزات تاتو انجام دهید. این هزینه می‌تواند بیش از ۴۰۰۰ دلار باشد که حداقل دو دستگاه تاتو، یک مجموعه جوهر و لوله، سوزن، دستکش، نوارهای لاستیکی، کاغذ، ورقه‌های نازک کاغذ حساس به گرما و غیره را شامل می‌شود.

آیا با مردم خوب رفتار می کنید ؟ ​

زمانی که افراد تاتو می زنند، یک حس بسیار خوب را همراه با درد زیاد تجربه خواهند کرد و معمولا” در طول انجام پروسه در مورد زندگی شخصی و احساساتشان با شما صحبت خواهند کرد. اغلب احساس می‌کنند که شما درمانگر هستید و شرایط آن ها را درک خواهید کرد. بنابراین، به عنوان یک تاتو آرتیست ، مهم نیست که آیا شما استرس دارید یا نه. لازم است یاد بگیرید که چگونه خودتان را از مسائل شخصی جدا کنید و در آن لحظه به طور کامل در آنجا حضور داشته باشید و در خدمت مشتری باشید.

برای تبدیل شدن به تاتو آرتیست چه نوع کاری می‌خواهید انجام دهید؟ ​

دو نوع مکان وجود دارند که شما می‌توانید در آن کار کنید: جایی که مشتری ها به طور آزادانه در آن راه می روند تا طرحی که از قبل کشیده شده است را تاتو بزنند. در این نوع مغازه‌ها، تاتو آرتیست ها به سادگی جوهر را روی بدن مشتریان قرار می دهند و زمان زیادی برای آن صرف نمی کنند. مکان دیگر مغازه‌هایی هست که تاتو آرتیست ها از ماه ها یا هفته ها پیش با مشتریان کار می‌کنند تا کار سفارشی برای آن ها طراحی کنند. روابط ویژه‌ای اغلب با مشتریان در هنگام انجام کار سفارشی شکل می‌گیرد و می‌تواند به طور باور نکردنی پاداشدهی شود.

ارائه راهنمایی برای بازخورد ​

مشتری‌ها نمی دانند که یک تاتو خوب چه ویژگی هایی دارد. این تاتو آرتیست است که بعد از سال ها تجربه می تواند پارامتر هایی برای آن در نظر بگیرد. این وظیفه تاتو کار است که مشتری را راهنمایی کند و بازخورد های مختلف را برای آن ها نشان دهد. اگر طرح تاتو یک ایده بد است، تاتو کار باید به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشد که این را به مشتری القا کند و گزینه های پیشنهادی دیگری به مشتری بدهد تا کار خوب پیش رود. با این حال، افراد می‌توانند در مورد آنچه که می‌خواهند، سرسخت باشند، و اگر مصالحه وجود نداشته باشد، ممکن است لازم باشد که تاتو آرتیست طبق خواسته ی او عمل کند.

آیا می توانید مدت زمان طولانی تمرکز کنید؟ ​

شما باید توانایی این را داشته داشته باشید تا فقط روی چیزی که در جلوی شما قرار دارد تمرکز کنید. اگر ناگهان ببینید که هنوز مقدار زیادی از کار برای انجام باقی مانده، شوک زیادی به شما وارد خواهد شد ( به خصوص اگر قطعه ی بزرگی برای انجام داشته باشید). بنابراین بهترین کار برای ذهن شما این است که روی یک کار تمرکز کنید و با استفاده از لیزر طرح را روی پوست بیندازید و سپس کار کنید.

بدن شما سر انجام تحلیل خواهد رفت

تاتو آرتیست ها معمولا” ساعت ها قوز می کنند و گاهی مجبور می شوند 8 تا 10 ساعت در روز در همان حالت بمانند. این موضوع تنها موضوعی است که برای بدن شما ممکن است پیش بیاید و در عین حال بسیار رایج است و باعث التهاب و درد پشت سر نیز می شود. از آنجایی که این یک آسیب حرکتی تکراری است، آرتیست ها نمی‌توانند از آن پیشگیری کنند؛ مگر اینکه آن حرکت را متوقف کنند. بسیاری از آرتیست ها به نقطه‌ای می‌رسند که دیگر نمی‌توانند تمام ‌وقت خود را صرف تاتو زدن کنند.

تحلیل رفتن بدن تاتو آرتیست

یک آمار جالب در مورد تاتو آرتیست ها وجود دارد:

5% آن ها واقع گرا هستند

51% آن ها آرتیست هستند

25% آن ها کاوشگر هستند

6% آن ها احتماعی هستند

11% آن ها اهل ریسک هستند

و تنها 2 % آن ها پیرو سنت و آداب و رسوم هستند

آیا تاتو، آرتیست ها را خوشحال می‌کند؟ ​

۹۱ % خوشحال ​

هنر تاتو می‌تواند یک انتخاب حرفه‌ای فوق‌العاده برای نوع درست فرد باشد. آن‌ها آزادی دارند و می‌توانند هر شکلی که می‌خواهند بپوشند و زمانی که مهارت‌های خاصی دارند، می‌توانند در هر جایی در دنیا کار کنند. تاتو آرتیست ها آثار هنری خود را بر روی بدن افراد به جا می‌گذارند، طرح هایی که تا آخر عمر روی بدن آن ها ماندگار خواهد بود. ​آن ها هم چنین می توانند تاثیر درمانی برای مشتری داشته باشند.و اسکار و جای زخم آن ها را پوشش دهند و به افراد حس اعتماد به نفس بیشتری القا کنند. از طرف دیگر؛ کار سخت است، خسته‌کننده است و می‌تواند ناامیدکننده باشد. تاتو کردن طولانی مدت می‌تواند باعث مشکل کمر، گردن و شانه و مچ آسیب‌دیده شود. همچنین تاتو آرتیست ها مجبورند ساعاتی را برای متقاعد کردن افرادی که به بهداشت حساس هستند، اختصاص دهند. تاتو زدن نیز به استقامت و شکیبایی زیادی نیاز دارد، زیرا اتمام آن زمان زیادی می برد.

اگر شما خلاق و با انگیزه هستید، تاتو می‌تواند یکی از بهترین شغل‌های ممکن برای شما باشد. داشتن محتوا در این نوع کار ناشی از کنجکاو بودن و تسلط بر مهارت‌های جدید و داشتن عزم و سرسختی برای ادامه و مشاهده پیشرفت است. زمانی که یک طرح را تمام کرده‌اید و آن را روی یک مشتری می‌بینید، یک حس موفقیت بزرگ در شما ایجاد می شود. و به خصوص زمانی که یک مشتری در حیرت است و نمی‌تواند صبر کند تا کار جدید هنر خود را به همه نشان دهد، حس فوق العاده اش به شما القا می شود.

تاریخچه ی تحصیلات تاتو آرتیست ها

رایج‌ترین مدرک ثبت‌شده توسط تاتو آرتیست ها، هنرهای زیبا است. ۷ % از آرتیست ها قبل از تبدیل شدن به آرتیست ، در هنر های زیبا مدرک داشتند. این بیش از ۳ برابر میانگین کل مشاغل است. فارغ التحصیلان ادبیات انگلیسی دومین عامل مشترک بین تاتو آرتیست ها هستند که ۳ درصد از تاتو آرتیست ها را در پایگاه کاربر Sokanu نشان می‌دهند که ۰.۶ برابر میانگین است.

بازگشت به لیست

15 دیدگاه در “چگونه تبدیل به یک تاتو آرتیست شویم؟

 1. Amir گفت:

  عالی بود.
  سپاسگذارم.

 2. اشکان گفت:

  سلام وقتتون بخیر تشکر میکنم از مطالب جالب وپر معنا تون من نمیدونم ادم خلاقی هستم یا نه یا میتونم این کارو انجام بدم یا نه ولی تتو این هنر بزرگ یه حس شادی و از خود بی خودی به من میده و خیلی دوسش دارم الان دارم دنباله یه ارتیست خوب برای انتقاله تجربیاتش به خودم میگردم ولی متاسفانه تو کشور ما پنهانه و پیدا کردنه اون و حق انتخاب رو از من گرفته چند ماهی هست دنبالش میگردم و حساسیتش داره خستم میکنه ولی شوقشو همواره دارم اگر پیشنهادی برام دارید ممنون و سپاسگذار میشم کمکم کنید .اشکان هستم

  1. Mmli گفت:

   اینستا بزن
   @mehdi_sampel

  2. نيوشا گفت:

   سلام من يه نفر و ميشناسم كه كاراش حرف نداره اموزشم ميده sorosh.tattoo1 اين پيج اينستگرامشه البته انقدر سرش شلوغه امكان داره دير جوابتونو بده

  3. سمیرا گفت:

   ببخشین شما یه مدرس خوب برای آموزش تاتو پیدا کردین؟ اگه بله به منم معرفی کنین مچکر

   1. Farhad گفت:

    سلام و درود بر تو سمیرا عزیز
    بله مدرس های خوبی در کل کشور در ارتباط هستیم
    شما کدوم شهر هستید؟

 3. mohad3 گفت:

  بسیار مفید و جالب بود
  تشکر

 4. Fardad گفت:

  وقتی شروع کردم علاقه خاصی به این هنر داشتم چون قبلا هم نقاشی و طراحی خوندم و کار کردم اما با تجربه ای که سالهاست به دست آوردم این بوده کار روی کاغذ یا بوم و یا هر چیز دیگه ایی با پوست خیلی تفاوت داره و میشه گفت دو مقوله کاملا جدای از هم هستند امیدوارم هر کسی وارد این حرفه میشه در سطح خودش به درستی درخشش کنه و موفق بشه

  1. Farhad گفت:

   سلام و درود فرداد عزیز
   ممنونم از خس خوبت
   بله دقیقا همینطوره ، پوست و کاغذ تفاوت بسیار است…

   کلی انرژی خوب به قلبت

 5. M گفت:

  سلام‌ مطلب خوبی بود و نکته های خوبی به همراه داشت
  از تجربه خودم بگم ک حدود ۷ ماه شروع به فعالیت تو این زمینه کردم و طبق انتظاری ک از پیش داشتم در طی این مدت حتی بیشتر از چیزی ک متصور بودم پیشرفت کردم(تایم زیادی صرف دیدن ویدئو های اموزش در یوتیوب و تمرین کردم) اما یه موضوع ک ذهنمو درگیر کرده مسئله جذب مشتری هست ک اطمینان دارم موقتا با این چالش باید دست و پنجه نرم کنم.علارغم اینکه در اجرا از عمده ارتیست ها بهتر عمل میکنم طبق گفته دوستان ،اما به سختی دیده میشم و این موضوع یه چالش بزرگ برای من تا اینجای کار هست…
  پیج من در اینستاگرام @darklingxtattoo

  1. Farhad گفت:

   سلام و درود
   برای جذب مشتری باید کمی به مسئله بازاریابی عاشقانه تر نگاه کرد و با برنامه ریزی و پشتکار
   میتونید از اطرافیانتون شروع کنید
   و کسانی که براشون تاتو زدید
   ما هم از اینجا براتون کلی انرژی مثبت و خوب میفرستیم

   کلی انرژی خوب و
   و برکت براتون میلاد عزیز

 6. افسانه گفت:

  سلام.میخواستم بپرسم تتو ، برای کسی که ارتیست نیست و فقط برای درامد میخواد تتو یاد بگیره ولی با انگیزه و باپشتکاره،، مناسب هست یا نه؟

  1. Farhad گفت:

   سلام به تو افسانه عزیز
   برای هر کاری به غیر از پشتکار ، عشق هم لازمه و باور به خود
   اما اگر برای درامد نیاز داری انجام بدی میتونی با تمرکز زیاد یاد بگیری و با عشق به کار و مشتری برای خودت درامد و اعتبار خوبی بسازی

   ارزوی موفقیت داریم برات

 7. Alireza گفت:

  مطالب عامیانه‌ی خیلی مفیدی داشت ممنون ❤️
  مثل رفتار با مشتری یا رایگان تتو زدن برای راه افتادن

  1. Farhad گفت:

   سلام خیلی ممنون و مچکرم
   دقیقا همینطوره ، خدمت به دیگران فوق العاده حس خوبی میده به انسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.