اطلاعات جانبی تاتو

10 واقعیت روانشناختی تاتو

تاتو یا تتو و اطلاعاتی که باید درباره آن بدانید. در ایالات متحده، از هر 3 نفر، 1 نفر حداقل یک تاتو دارد. واضح است که این دید که تاتو فقط مربوط به افراد سطح پایین و خلافکاران است، قدیمی شده و دیگر کسی همچین چیزی را در مورد تاتو باور ندارد. در حقیقت، انسان ها هزاران سال است که بدن خود را با جوهر دائمی تزئین می کنند. تاتو همیشه در سراسر فرهنگ ها و نسل ها حضور داشته است. در این مقاله دلایلی که بسیاری از مردم میخواهند تاتو کنند را بررسی کرده ایم.

10 واقعیت روانشناختی تاتو یا تتو

روانشناختی تاتو

جوهر باستانی و قدیمی

تاتو یک سنت است که به هزاران سال قبل برمی گردد. قدیمی ترین اثبات کشف تتو مربوط به 3250 سال قبل از میلاد می باشد. این کشف متعلق به یک مرد به نام “اوتزی” است که بدنش زیر یخچال های آلپس یخ زده بود که این امر باعث شده بود پوست او برای تمام این سالها حفظ شود. او مجموعا 61 تتو در سراسر بدنش داشت. قبل از کشف اوتزی، قدیمی ترین تاتو در مردی که در 30 سالگی فوت کرده بود، یافت شد. او سبیل دائمی تاتو روی لب فوقانی خود داشت. بدن او در شیلی کشف شد و تخمین زده شده که متعلق به سال 4000 قبل از میلاد است.

تاتو باستانی در سراسر جهان یافت شده است، این امر فقط نشان می دهد که تاتو در حدود هزاران سال پیش نیز بوده است. این کاملا اثبات میکند که تاتو بخشی از تاریخ بشر است. محققان معتقدند که ممکن است تتو در گذشته یک شکل بسیار ابتدایی از درمان بوده باشد. تاتو سبیل دائمی نشان میدهد که فرد به دنبال درمان رشد کم موها و سبیل خود بوده است. این اکتشافات نشان میدهد که تاتو سن خاصی ندارد و هر فردی در هر سنی و هر زمانی می تواند تاتو داشته باشد.

  1. بهبود اعتماد به نفس

با توجه به روانشناسی امروز، تاتو یک شکل از ارتقاء اعتماد به نفس است. مردم، تتو را به عنوان راهی برای برداشتن نقص های خالص بدن می بینند و به نوعی با تتو بدن خود را بهتر می کنند. افرادی که تتو می کنند امیدوارند که جذاب تر شوند و نظر مردم را بیشتر به خود جلب کنند. تتو یک قطعه از هنر است که متعلق به شخص می باشد و بخشی از بدن مالک است.

  1. حس تعلق

در گذشته بسیاری از گروه ها و قبیله ها هنگامی که فردی را طرد میکردند یک نوع تتو خاص روی بدنش میزدند تا همه بدانند این فرد از قبیله و گروه آنها، طرد و جدا شده است. در آمریکا افرادی که به ارتش می پیوندند، معمولا روی بدنشان تتو زده میشود. این تتو نوعی از برادری است که هر جای دیگری نمیتوان پیدا کرد.

در اوایل دهه 1900، ملوانان نیروی دریایی اولین کسانی بودند که به افتخار بازگشت از سفرهای خود، به عنوان سوغاتی تتو روی بدن خود میزدند. به گفته وب سایت رسمی ارتش ایالات متحده، حدود 90 درصد از سربازان حداقل یک تتو دارند. این کار به آنها حس غرور می دهد و همچنین راهی است برای یادآوری برادران کشته شده و به یاد آوردن رویدادهای غم انگیز مانند حملات 11 سپتامبر. 36 درصد افرادی که در ارتش قرار دارند، دارای تتو هستند.

  1. اضطراب کمتر درباره پیری و فرسایش

هر کسی که با یک تاتو مواجه می شود، اولین سوالی که برایش پیش می آید این است که وقتی پوست پیر میشود، چه اتفاقی برای تتو و پوست می افتد؟ واضح است که این فکر قبل از دریافت تاتو از ذهن هر کسی عبور کرده است، اما آن ها تصمیم می گیرند که اهمیتی ندهند. افرادی که روی بدن خود تتو میزنند به این فکرها اهمیتی نمی دهند و به آینده زیاد فکر نمی کنند و ترسی از پیری و فرسایش ندارند.

آمی بلوئل یک سازمان موسوم به پروژه سمی کولون را تاسیس کرده است. این سازمان جایی است که افرادی که از افسردگی، اضطراب، و افکار خودکشی رنج میبرند دور هم جمع میکند. او روی دست این افراد این جمله را تاتو میکند. “شما نویسنده زندگی خود هستید و نباید آن را پایان دهید.” این کار نقطه عطفی در زندگی آن ها است و امید را در آن ها بیدار می کند.

  1. ریسک پذیری و جستجوی هیجان

در اوایل دهه 1900، یکی از مکان های اصلی که مردم در آن جا روی بدن خود تتو میزدند، سیرک بود. کارناوال های مسافرتی مکانی برای تتو زدن بودند و اکثر آن ها معمولا یک هنرمند داشتند که می توانست این کار را انجام دهد. افرادی که به تاتو علاقه داشتند، این کار را انجام میدادند، زیرا فکر می کردند این امر بسیار هیجان انگیز تر از سواری کردن و جاذبه های موجود در سیرک است.

با توجه به مطالعات متعدد، افرادی که دارای تاتو هستند احتمال دارد بیشتر در زندگی خود ریسک کنند. هر کسی که روی بدن خود تتو میزند کاملا میداند که ممکن است گاهی اوقات تتو آرتیست نتواند دقیقا همان طرح پیشنهادی را روی بدن اجرا کند و کار تاتو را به خوبی به پایان ببرد. با این حال باز هم این ریسک را به جان میخرد و زیر دستگاه تتو میرود.

  1. یگانگی و تک بودن

گروهی از روانشناسان در طی یک نظرسنجی از افراد دارای تتو، به چند شباهت مشترک در این افراد دست پیدا کردند. همه این افراد معمولا می خواهند تک باشند و احساسات منحصر به فردی داشته باشند و می خواهند در زندگی، تجربیات جدیدی کشف کنند. به این دلیل زنان بیشتر از مردان تاتو روی بدن خود دارند.

در سال 2006، یک متخصص پوست به نام میرنا ال.آرم استرانگ در مرکز خدمات بهداشتی دانشگاه تگزاس، از 196 زن که روی بدن خود تتو داشتند، دلیل این کار را پرسید. یکی از پاسخ ها این بود که آن ها می خواستند احساس خاصی داشته باشند. آن ها میخواستند این کار را تا قبل از 30 ساله شدن انجام دهند.

  1. خشم

دکتر کربی فرل از روانشناسی امروز، تتو را نوعی “تهاجم غیرفعال” می داند. زیرا برخی از افراد تصاویری خشونت آمیز را روی بدن خود تاتو می کنند و از این طریق اعتراض و خشم خود را به جامعه نشان میدهند. برخی از تاتوها ناشی از خشم داخلی است. براساس یک مطالعه انجام شده در سال 2015 توسط پروفسور ویرن سوامی از دانشگاه آنجلیا راسکین، افرادی که روی بدن خود تاتوهای بیشتری دارند از سایر افراد عصبی تر هستند. سوامی متوجه شد افرادی که دارای تاتو های گوناگون و خیلی زیاد هستند، به احتمال زیاد به شدت مهاجم، خشونت آمیز و خواستار شورش علیه اقتدار هستند.

  1. رهایی از اعتیاد و وابستگی

برخلاف یک باور عمومی که در جامعه و بین افراد وجود دارد، افرادی که دارای چندین تتو هستند غیر قابل اعتماد می باشند. اینچنین باوری صحت ندارد و درست نیست. اکثر مردم با یک تتو شروع می کنند و سپس سال ها بعد دومین تاتو را روی بدن خود میزنند. تتو می تواند صدها دلار هزینه داشته باشد و می تواند یک روند طولانی و دشوار باشد. با این حال، افرادی که با یک اعتیاد خاص و یا وابستگی مبارزه می کنند، می توانند از تتو کمک بگیرند و تا حدودی خود را از وسوسه ها و فکرهای بیهوده دور کنند. افراد می توانند با زدن تتو وابستگی خود به یک چیز یا شخص را کم کنند و روند رهایی از اعتیاد خود را بهبود بخشند. این کار نشانه ای از تعهد است و میتواند به عنوان یک یادآور دائمی عمل کند و زندگی فرد را تغییر دهد و باعث موفقیت او در آینده شود.

تتو کودکان

  1. از لحاظ جنسی فعال

یک کلیشه وجود دارد که افراد دارای تاتو مخصوصا زن ها، از نظر جنسی فعال تر هستند. طبق یک مطالعه در سال 2012 از دانشگاه پزشکی سیلسیا در لهستان، افرادی که دارای تاتو هستند، فعالیت جنسی بیشتری نسبت به افراد بدون تاتو دارند. آن ها گروه بزرگی از افراد بین 20 تا 35 ساله را جمع آوری کردند و پرسشنامه هایی را بین آن ها پخش کردند و نظرات آن ها را جویا شدند.

آن ها دریافتند افرادی که دارای پیرسینگ و تاتو هستند، اولین تجربه جنسی خود را در سنین جوان تر از افراد بدون تتو داشته اند. با این حال، این آمار و نتایج صد در صدی نیستند. اساسا، داشتن تاتو هیچ کس را غیر قابل اعتماد نمی کند.

  1. کج رفتاری

داشتن تتو نشانه این نیست که فرد مبتلا به اختلال شخصیت است، اما احتمال زیادی وجود دارد که افرادی که دارای این اختلالات هستند، یک تتو روی بدن خود بزنند. براساس یک مطالعه توسط دکتر ریچارد اس پست از دانشگاه قانون نورث وسترن، برخی از تتو ها به افسران پلیس نشان می دهد که احتمالا فرد یک “منحرف اجتماعی” است. دکتر پست می گوید برخی از طرح های تاتو غیر معمول و غیر متعارف است و نشان دهنده این است که فرد دارای اختلال شخصیت و کج رفتاری است.

بین کسی که یک دلفین را روی مچ پای خود تتو میکند و کسی که یک عنکبوت روی آرنج خود، سه تا پنج نقطه روی دست و یک ساعت روی دست دیگر خود تاتو میکند، تفاوت وجود دارد. همچنین گروه ها و باندهای خاص نیز تتو های مخصوص به خود دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.