تاتو صورت

اطلاعات جامع میکروپیگمنتیشن پوست سر

معمولا” ایده تحت عمل جراحی قرار گرفتن پوست سر در ابتدا کمی ترسناک است، اما همانطور که اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ی پروسه ی درمان، و اطلاع از رضایت مشتریان دیگر پیدا می کنید، به آن بیشتر خوش بین می شوید. معمولا” یکی از رایج ‌ترین پرسش‌های مشتریان این است که: ” من بلافاصله بعد از عمل جراحی میکروپیگمنتیشن پوست سر ، چه شکلی خواهم شد؟” این یک سوال خوب است و ما می‌خواهیم در مورد آن با جزئیات بیشتر صحبت کنیم. ​

دقایق اول بعد از میکروپیگمنتیشن پوست سر

به محض اینکه آخرین قطره رنگدانه در جای خود قرار می‌گیرد، می‌توانید نتایج را در آینه بررسی کنید؛ و ببینید که تکنیک تکثیر روش میکروپیگمنتیشن پوست سر چقدر طبیعی به نظر می‌رسد. شما متوجه می‌شوید که پوست سرتان، جایی که درمان روی داده است، کمی آزرده است؛ اما رنگدانه همچنان قابل‌توجه خواهد بود. بدن از قبل فرآیند التیام را تا این زمان شروع کرده، و قرمزی پوست سر شما ناشی از جریان خون است؛ و مواد غذایی را به پوست سر شما می رساند.

دقایق اول بعد از میکروپیگمنتیشن پوست سر

چند ساعت بعد ​از میکروپیگمنتیشن پوست سر

تا این زمان، پوست سر شما هنوز به دلیل سوزن ها کمی آزرده است. اما جای نگرانی نیست، چون این حالت کاملا” از بین خواهد رفت. شاید در این مرحله وسوسه شوید که به پوست سرتان دست بزنید؛ اما متخصصان از شما می خواهند برای بهبودی به آن زمان بدهید.

روز بعد ​

قرمزی به آرامی شروع به محو شدن می‌کند؛ و معمولا” پوست سر شما تا روز چهارم به رنگ طبیعی خود باز خواهد گشت. در طول این مدت، بیشتر روند التیام اتفاق می‌افتد. ممکن است متوجه شوید که پوست سر شما در این مرحله به لمس کردن حساس است و به همین دلیل بهتر است برای مدتی کلاه بپوشید. اگر در هنگام التیام کلاه می پوشید، به طور مرتب آن را بردارید و اجازه دهید پوست سر شما نفس بکشد.

یک هفته ​

تقریبا” درمان شما به طور کامل التیام یافته ‌است و ممکن است متوجه رشد چند زخم شوید. مهم است که شما در برابر میل به لمس پوست سر و یا برداشتن زخم‌های دلمه شده مقاومت کنید. چون روش میکروپیگمنتیشن پوست سر بدن شما برای نهایی کردن روند التیام است. بدن هر کسی متفاوت عمل می‌کند، و بعد از پایان درمان متخصصان برای بهترین نتایج شما را راهنمایی خواهند کرد.

بهترین محصولات برای استفاده بعد از میکروپیگمنتیشن پوست سر

بعد از درمان پوست سر، اعتماد به نفس شما دوباره احیا می‌شود و احساس خوبی خواهید داشت. میکروپیگمنتیشن پوست سر یک فرآیند انقلابی است که رشد ۳ بعدی فولیکول‌های مو طبیعی روی پوست سر را اجرا می ‌کند؛ و متخصصان این فرآیند را تنها بعد از دو جلسه کامل می کنند. نتایج تاثیر گذار هستند و شما مایل هستید تا جایی که ممکن است آن‌ها را نگه دارید. به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم شما کمی اقدامات احتیاطی انجام دهید و چند محصول برای پوست سر خود مصرف کنید.

مضرات نور خورشید

خورشید اشعه ماورا بنفش تولید می‌کند که به پوست سر آسیب می‌زند؛ و باعث می‌شود که رنگ سریع‌تر محو شود. برای رسیدن به نتایج ماندگار و پایدار، کرم ضد آفتاب را توصیه می‌کنیم که SPF ۳۰ یا بالاتر داشته باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که حتی اگر به آسانی برنزه می کنید و آفتاب سوختگی را تجربه نمی کنید، اشعه ماورا بنفش باز هم به رنگ پوست سر شما آسیب می‌رساند.

پوست سر براق​

بعضی اوقات بیماران متوجه درخشش جزئی پوست سرشان می‌شوند و می‌خواهند از این اتفاق جلوگیری کنند. محصولات حاوی اکسید منیزیم نسبتا” ارزان هستند و برای کاهش هر درخشش روی پوست سر موثر است. محصولاتی در بازار وجود دارند که حاوی این عنصر هستند. می توانید آنها را تهیه کنید و در صورت نیاز با ماساژ ملایم آن را روی پوست سرتان بمالید.

مرطوب کننده

حداقل یک هفته پس از درمان، ایده خوبیست که از مرطوب کننده استفاده کنید. شما باید حداقل یک هفته صبر کنید؛ چون پوست سر شما هنوز در طی این مدت در روند التیام است. برخی از بیماران نگران نوع مناسب مرطوب کننده هستند، و می‌خواهند بدانند که اغلب چه مواقعی باید از آن استفاده کنند. نکته مهم این است که پوست سر شما چند بار در هفته باید مرطوب شود. مرطوب ماندن نیز به جلوگیری از خشک شدن پوست سر شما کمک می‌کند.

کرم بعد از میکروپیگمنتیشن پوست سر

کلینیک های معتبر و با تجربه که این درمان را انجام می دهند، حتما” به شما بهترین مرطوب کننده ی مناسب با پوست سر شما را معرفی خواهند کرد.

تفاوت بین میکروپیگمنتیشن پوست سر و تریکو پیگمنتیشن چیست ؟

هر دوی این روش ها دو گزینه ایمن در ایالات‌ متحده برای درمان و مخفی کردن کم پشتی موی سر مرد یا زن در نظر گرفته می‌شوند. با اینکه آن‌ها شباهت‌های زیادی با هم دارند، اما نتایج بسیار متفاوتی دارند. هر چه بیشتر در مورد راه ‌حل‌های کم پشتی موی سر بیشتر یاد می‌گیرید؛ باید بتوانید در مورد این که کدام درمان برای شما بهتر است، تصمیم‌ بگیرید. مهم این است که درک کنید این روش های درمان با یکدیگر متفاوت هستند.

مدت ‌زمان پیگمنت ها

تریکوپیگمنتیشن در میلان ایتالیا اختراع شد. و در آنجا به عنوان یک برنامه انقلابی برای آزمایش خط موی مصنوعی معروف شد. تفاوت عمده تریکوپیگمنتیشن در نوع رنگی است که در هر درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در میکروپیگمنتیشن پوست سر از یک نوع رنگدانه منحصر به فرد استفاده می‌کنند؛ که مدت ها از بین نمی رود و به عنوان یک راه‌ حل دائمی برای پنهان کردن پوست سر در نظر گرفته می‌شود. در تریکوپیگمنتیشن از نوع متفاوتی از رنگ استفاده می شود که پس از چند ماه محو می‌شود، و درمان باید هر یک یا دو سال یکبار برای حفظ ظاهر مو انجام شود.

تعداد جلسات درمان​ تریکوپیگمنتیشن

از آنجا که تریکوپیگمنتیشن یک راه‌حل موقت است، درمان‌های مکرر برای آن باید انجام شود. اگر رنگدانه به طور مداوم بین پوست سر فرد محو نشود؛ این پروسه می‌تواند پیچیده باشد. برای افرادی که متعهد به پنهان کردن ریزش موی خود هستند، تعداد درمان و پول مورد نیاز برای این روش می‌تواند به سرعت افزایش یابد و باعث می‌شود که پوست سر راه حلی موثرتر از هزینه داشته باشد. رنگ با استفاده از سوزن به پوست سر انتقال داده می‌شود، بنابراین صرف ‌نظر از روشی که انتخاب می‌کنید، بدن بعد از هر درمان فرآیند التیام بخشی را طی می‌کند.

تفاوت میکروپیگمنتیشن پوست سر و تریکو پیگمنتیشن

خطر ​

استفاده از سوزن برای رساندن جوهر به پوست سر باعث ناراحتی شدید در برخی افراد می‌شود. به همین دلیل گاهی اوقات دوره درمان کمتری را ترجیح می‌دهند. میکروپیگمنتیشن اسکالپ نیاز به دو یا سه جلسه دارد، با فاصله ی هر چهار تا پنج سال، در حالی که فرآیند تریکوپیگمنتیشن باید زمانی که در حال محو شدن است، تکرار شود. از آنجا که تریکوپیگمنتیشن یک روش نسبتا” جدید است، تعیین کردن این که چگونه این درمان می‌تواند بدون اثرات جانبی قابل ‌توجه روی پوست سر اعمال شود، دشوار است. متخصصان و کلینیک های معتبر در این زمینه بهترین کمک و راهنمایی را به شما خواهند کرد تا بهترین تصمیم را بگیرید.

آیا میکروپیگمنتیشن اسکالپ در یک روز انجام می شود ؟

در نتیجه نهایی این پروسه، رشد فولیکول ‌های طبیعی مو که روی پوست سر رشد می‌کنند؛ افزایش می یابد. به همین دلیل بسیاری از مشتریان مشتاق هستند تا جایی که ممکن است این عمل را تکرار کنند. معمولا” متخصصان مشتریان را قانع می کنند که بیشتر از یک جلسه برای درمان مراجعه کنند. چندین دلیل برای این امر وجود دارد:

چشم‌انداز کسب‌وکار ​

یک جلسه درمان برای رسیدگی به مشتری در مقدار مشخصی از زمان و هم چنین برای صرفه‌جویی در دستمزدها، انرژی، و مواد عالی است. در حالت ایده‌آل، مشتری برای یک درمان منفرد وارد عمل می‌شود؛ و هرگز نباید دوباره در مورد خط مو نگران باشد. متاسفانه، تنها مشکل درمان یک روزه نتایج آن است.

میکروپیگمنتیشن پوست سر در یک روز انجام می شود

نتایج دائمی ​

با وجود شرکت‌ها و کلینیک های مختلف که روش‌های میکروپیگمنتیشن پوست سر ارائه می‌دهند، پیدا کردن یک کسب ‌و کار که ادعا می‌کند فرآیند را در یک جلسه کامل می‌کند، کار آسانی است. با این حال، شما باید نسبت به وعده‌های دروغین محتاط باشید.

میکروپیگمنتیشن اسکالپ از رنگ دائمی استفاده می‌کند که در طول زمان محو نمی‌شود. شما به یک متخصص نیاز دارید که نتایج با کیفیت را برای شما به ارمغان بیاورد. به عبارت ساده‌تر، موهای طبیعی دارای تنوع ظریفی است که نمی توان آن را به دقت در یک روز تکرار کرد. وقتی بدن از روند التیام عبور می‌کند، میکروپیگمنتیشن ته‌نشین می‌شود و اجازه شروع دوره درمان دوم را به تکنیسین می‌دهد؛ تا تنظیمات نهایی را برای به حداکثر رساندن ظاهر واقعی رشد فولیکول موی طبیعی انجام دهد.

چرا متخصصان درمان های چندگانه را پیشنهاد می کنند ؟

هدف از فرآیند این روش این است که تا جایی که ممکن است به سرعت تمام شود؛ و مشتری بعدی را به ارمغان بیاورد. متخصصان تلاش می‌کنند تا با بازیابی اعتماد و بهبود زندگی مشتریان خود راه‌حل‌های دائمی برای ریزش مو و کم پشتی مو به شما ارائه دهند. به همین خاطر است که با دقت و وقت زیادی هر واحد رنگ را زیر پوست سر شما قرار می دهند. پس از اولین درمان، این فرآیند تا حد زیادی کامل می‌شود. کلید موفقیت این درمان نهایی کردن فرآیند از طریق جلسه ی دوم است که بهترین نتایج ممکن را تضمین می‌کند.

تفاوت رنگی در تاتو و میکروپیگمنتیشن پوست سر

تفاوت رنگی که در تاتو و در میکروپیگمنتیشن پوست سر استفاده می شود در چیست ؟

SMP ممکن است شبیه به تاتو زدن روی سر شما باشد، اما تفاوت‌های کلیدی متعددی وجود دارد که این تکنیک حرفه‌ای را از شکل‌های دیگر آرایشی و تاتوی معمولی متمایز می‌کند. مهم‌ ترین تفاوت بین این کاربرد ها مقدار تجربه است؛ که فرد باید قادر به ارائه نتایج ثابت شده باشد که به طور واقعی ظاهر سه‌ بعدی فولیکول‌های مو طبیعی را تکرار می‌کند. هزاران ساعت برای به دست آوردن مهارت در تکنیک‌ های مورد استفاده در رنگ کردن اسکالپ نیاز است، و در اینجا دو دلیل اصلی وجود دارد: ​

روش تزریق

با استفاده از سوزن‌های مختلف، قطرات ریز رنگ با دقت در درم فوقانی با استفاده از الگویی که شبیه رشد مو است، قرار می‌گیرند. در روش مرسوم تاتو، رنگ را به لایه میانی تزریق می‌کنند، اما این می‌تواند باعث محو شدن رنگ‌ها و خونریزی شود. رنگ تخصصی با ظرافت در درم فوقانی قرار می‌گیرد، و در محل باقی می‌ماند. زاویه و عمقی که سوزن در آن قرار می‌گیرد، به سطح مهارت کاربر بستگی دارد و باید در نظر گرفته شود تا بهترین نتایج را ارائه دهد. پوست سر هر فرد دارای سطوح منحصر به فرد از مقاومت سوزن است، که بر اساس میزان چربی بدن، اسکار و غشای پوست است. در ورژن های پیشرفته ی فرآیند میکروپیگمنتیشن پوست سر از سیستم‌های کامپیوتری برای تضمین نتایج بهتر استفاده می‌کنند.

روش تزریق میکروپیگمنتیشن پوست سر

پیگمنت های استفاده‌ شده

رنگدانه‌های مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن پوست سر ، به طور خاص برای مطابقت با رنگ دلخواه کاربر ترکیب می‌شوند، که ممکن است تحت‌تاثیر تون پوست، رنگ‌ ابرو، و موی صورت قرار گیرد. بر خلاف رنگ تاتو، رنگی که برای پوست سر استفاده می‌شود، از منابع کامپوزیت ساخته نشده است، به این معنی که رنگ‌ها در طول زمان به رنگ‌های آبی و سبز تبدیل نمی‌شوند. مقدار فلزات سنگین موجود در رنگ های میکروپیگمنتیشن پوست سر بسیار پایین است، و هر قطره بعد از جداسازی به دقت تزریق می شود تا یک ظاهر طبیعی را به وجود آورد. از آنجا که رنگ بسیار نزدیک به سطح پوست است، در برابر اشعه فرابنفش آسیب‌پذیرتر است، که این دلیل دیگری است که نباید از رنگ تاتو برای این پروسه ی درمانی استفاده شود. متخصصان باید تفاوت بین رنگ های تاتو و رنگ های مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن پوست سر را تشخیص دهند؛ و به سوالات و نگرانی های مشتریان در این زمینه نیز پاسخ دهند.

هزینه ی میکروپیگمنتیشن اسکالپ چقدر است ؟

ریزش مو یک حالتیست که بسیاری از افراد در شرایط مختلف آن را تجربه خواهند کرد. درمان های مختلفی برای کم پشت شدن و ریزش مو وجود دارد که از جمله ی آنها لوسیون ها و پماد های موضعی و تغییر رژیم غذایی و حتی جراحی هستند. مهم است که هزینه چنین درمان هایی را در نظر بگیرید، به خصوص برای کسانی که به دنبال راه‌حل‌های ممکن برای طاسی هستند، یا برای روش های پیوند مو نیاز به اعمال جراحی متعدد و نگهداری مداوم دارند. هزینه‌های هر فرد می‌تواند به سرعت افزایش یابد تا جایی که فرد قادر به پرداخت آن نباشد و ممکن است نتایج نیز دوام زیادی نداشته باشند.

هزینه میکروپیگمنتیشن اسکالپ

میکروپیگمنتیشن اسکالپ یک راه‌حل دائمی برای افرادی است که به پنهان کردن موهای کم‌پشت خود علاقه نشان می‌دهند؛ و یا با طاسی الگوی موی مردانه مواجه می‌شوند. قیمت این روش بستگی به عوامل زیادی دارد. افرادی که تنها به دنبال پنهان کردن اسکار خود هستند، هزینه ی کمتری را پرداخت می کنند؛ در حالی که بیمارانی که به دنبال درمان ریزش مو با تکنیک‌های میکروپیگمنتیشن پوست سر هستند، بیشتر هزینه خواهند داشت.

اکثر کلینیک ها معیار هایی را برای محاسبه ی هزینه ها دارند:

  • ناحیه ی تحت درمان: بیمارانی که می‌خواهند سطح مناطق بیشتری را پوشش دهند می‌توانند انتظار نتایج واقع‌بینانه را با استفاده از تکنیک های کامپیوتری داشته باشند. با این حال، به طور میانگین سر انسان ۱۰۰۰۰۰ فولیکول مو دارد؛ و هر فرد باید برای رسیدن به بهترین نتیجه هر کدام از این ها را مورد توجه قرار دهد. این کار زمان و انرژی زیادی می‌گیرد، اما نتایج آن ارزشمند هستند.
  • تنوع انواع مختلف پوست: انواع مختلف پوست به تخصص های متعدد نیاز دارد. پوست ضخیم به درمان‌های بیشتری برای مطابقت مناسب رنگ‌ها نیاز دارد تا به کیفیت بالایی دست پیدا کند. بیماران با پوست حساس، درمان با ظرافت بالا تری را دریافت خواهند کرد که ممکن است مقدار زمان طولانی تری را برای تکمیل فرآیند تجربه کنند. در صورت داشتن اسکار، روش درمانی که بیمار انتخاب می‌کند، می‌تواند این فرآیند را پیچیده کند.
  • سبک و تراکم: بسته به نوع موی بیمار، رنگ دانه‌ها و تعداد فولیکول‌های لازم برای تکرار شدن، می‌تواند تا حد زیادی تغییر کند.
  • با وجود تمام این تغییرات، کلینیک ها به ارائه نتایج ثابت به همه مشتریان براساس نیازهای فردیشان خدمت می کنند. آنها بر روی آنچه که برای شما بهتر است تمرکز می‌کنند و بر طبق آن کار را انجام می‌دهند. آنها مهارت زیادی دارند تا بهترین نتیجه را به شما ارائه دهند.

راهنمای مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن اسکالپ

کارهای زیادی می‌توانید قبل از درمان SMP انجام دهید، اما چطور بعد از آن، از پوست سر خود مراقبت می‌کنید؟ مهم است که قدم‌ های لازم را بعد از درمان خود بردارید تا مطمئن شوید که بهترین نتایج را به دست می‌آورید. در اینجا نحوه انجام این کار را نشان می‌دهیم: ​

مراقبت کوتاه‌ مدت ​میکروپیگمنتیشن پوست سر

بلافاصله بعد از درمان، پوست سر شما برای التیام به زمان نیاز دارد. درست مانند هر روش پزشکی دیگری، شما باید بدون دخالت نکردن در روند بهبود بدن خود، آن را آسان بگیرید. پوست سر زخم‌ های کوچکی تشکیل می‌دهد که سوزن آن زخم را سوراخ می‌کند. تحت هیچ شرایطی نباید پوست سرتان را لمس کنید، یا زخم ها را دست کاری کنید. بدن شما خود به خود آنها را ترمیم می کند.

شما باید سه روز قبل از شستن، و لمس پوست سر بعد از درمان منتظر بمانید.

در این مدت از عرق کردن بدن خود جلوگیری کنید. ورزش نکنید، در آفتاب ننشینید و یا فعالیت دیگری انجام ندهید که ممکن است باعث عرق کردن شما شود. تا روز چهارم می‌ توانید از آب برای شستشوی پوست سر خود استفاده کنید. از شامپو و یا صابون‌ های دیگر برای تمیز کردن ناحیه استفاده نکنید.

اگر می‌خواهید درمان دیگری داشته باشید، پوست سرتان را در این زمان مرطوب کنید. بعد از هفت روز، می‌توانید ناحیه درمان را تمیز کنید. ما توصیه می‌کنیم که پوست سر را با یک تمیز کننده صورت ملایم بشویید. در طول ۳۰ روز اول، مهم است که شما از قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش، تعریق شدید و یا هر گونه آسیبی به پوست سر خود جلوگیری کنید.

مراقبت کوتاه‌ مدت ​میکروپیگمنتیشن پوست سر

مراقبت طولانی ‌مدت ​میکروپیگمنتیشن پوست سر

این قابل‌ درک است که نگران مراقبت از پوست سر خود باشید، اما شما باید نهایت تلاش خود را بکنید تا از نتایج لذت ببرید. به جای اینکه دائما” در مورد پیامد های بالقوه خود نگران باشید.

به جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ادامه دهید؛ و از اشعه ماورا بنفش محافظت کنید. این کار به جلوگیری از “محو شدن” کمک خواهد کرد و نتایج بهتری را برای مدت ‌زمان طولانی تر به شما خواهد داد.

از محصولاتی استفاده نکنید که حاوی الکل به عنوان یک عامل خشک کننده سریع هستند. به طور خاص، به دنبال الکل SD،الکل خنثی و الکل ایزوپروپیل باشید. همیشه حداقل یک‌بار در روز پوست سر خود را مرطوب کنید. سلول‌های مرده ی پوست را با استفاده از یک تمیز کننده از روی پوست سرتان پاک کنید.

زندگی شما پس از میکروپیگمنتیشن اسکالپ چگونه خواهد بود ؟

بالاخره شما تصمیم گرفتید که پوست سر خود را درمان کنید. این یک روش تغییر پذیر و هیجان‌انگیز است، اما شما ممکن است هنوز در مورد چند عامل تردید داشته باشید. دوره ریکاوری و بهبودی شما چگونه خواهد بود؟ دوستان و خانواده ی شما چه واکنشی نشان خواهند داد؟ در این مورد می توانید با مشاوران و متخصصان این زمینه مشورت کنید، اما سوالات مشترکی وجود دارد که ما می‌توانیم به آنها پاسخ دهیم. به طور کلی اگر برای روش میکروپیگمنتیشن پوست سر هزینه کنید، ارزشش را دارد؛ چون نتایج بسیار خوبی خواهید گرفت.

بعد از اتمام روند درمان، دوستان و خانواده تان ( که ممکن است در مورد روال کاری شما صحبت نکنند) در ابتدا ممکن است گیج شوند. چون کاری که انجام داده اید بسیار واقعی به نظر می‌رسد، گویی مو های شما دوباره رشد کرده است. رنگدانه‌ های ارگانیک که متخصصان استفاده می‌کنند، یک خط موی بسیار واقعی را برای شما به وجود می آورد؛ تا جایی که آنها متوجه نخواهند شد که شما تحت درمان میکروپیگمنتیشن اسکالپ بوده اید.

زندگی پس از میکروپیگمنتیشن اسکالپ

یک سوال دیگر که اکثر مشتریان برایشان به وجود می آید این است که چه نوع دوره ی ریکاوری را باید طی کنند؟ و چه اطلاعاتی باید در مورد آن داشته باشند. طبیعتا” دوره ی بهبودی را باید بگذرانید، اما این دوره در مقایسه با دوره ی پیوند مو بسیار کوتاه تر است و پس از چند هفته پایان می گیرد.​ بعد از این عمل، ما همچنین توصیه می‌کنیم که به طور منظم سر خود را اصلاح کنید تا پیگمنت های دیگر سر از نظر بصری با بقیه سر شما هماهنگ شود. این روش‌های نگهداری کوچک، تمام چیزی هستند که شما باید انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست سر تا حد ممکن به حالت طبیعی خود  باقی می‌ماند.

میکروپیگمنتیشن پوست سر (SMP) یک روش گران قیمت تاتو نیست!

تصورات غلط زیادی در مورد این فرآیند وجود دارد، اما شاید بزرگ‌ترین آن‌ها این است؛ که میکروپیگمنیشن اسکالپ همان تاتوی پوست سر است. کل فرآیند با تاتو زدن کاملا” متفاوت است، از سوزن گرفته تا رنگ مورد استفاده. کسانی که در مورد این فرآیند چیزی نشنیده اند، ممکن است بگویند این یک فرایند گران قیمت تاتو است، اما SMP چیزی فراتر از آن است. وقتی شما تحت این درمان قرار می گیرید، برای چیزی هزینه می کنید که چند دهه در مورد آن تحقیق شده است و عقبه ی پزشکی دارد.

اول، در SMP از سوزن های کاملا” متفاوت نسبت به تاتو استفاده می‌کنند. سوزن‌های معمول در تاتو برای ایجاد ظاهر و بافت طبیعی مو روی پوست سر بسیار بزرگ و غیر دقیق هستند. کلینیک ها از سوزن هایی استفاده می کنند که بسیار ظریف هستند و اندازه ی فولیکول مو می باشند. این تنها یکی از عواملی است که SMP را پیچیده‌تر و دقیق‌تر از تاتو می‌سازد.

SMP یک روش گران قیمت تاتو نیست

تفاوت دیگری بین تاتو و SMP

تفاوت دیگر در رنگدانه استفاده‌ شده آن است. برای بسیاری از تاتوها از یک رنگ غیر ارگانیک استفاده می‌کنند که می‌تواند برای شما مضر باشد و پوست را تحریک کند؛ حتی می‌تواند باعث تغییر رنگ پوست شما شود و پوست به رنگ آبی در بیاید. کلینیک های معتبر و با سابقه از رنگ هایی استفاده می کنند، که باعث تحریک پوست سر شما نمی شود و بهترین تجربه ی ممکن را به شما هدیه خواهند کرد.

تفاوت نهایی بین میکروپیگمنتیشن پوست سر و تاتو

تفاوت نهایی در روش اعمال این دو در پوست است. یک تاتو پنج لایه به داخل پوست می‌رود، در حالی که میکروپیگمنتیشن فقط به دو لایه ی پوست تزریق می شود. دلیل این امر ساده این است که هر چه رنگدانه عمیق‌تری وارد پوست می‌شود، احتمال می‌رود رنگ بیشتر پخش شود و ظاهر طبیعی اش را از دست بدهد. تزریق رنگدانه در لایه های سطحی این اجازه را به متخصصان می دهد، تا بتوانند ظاهر آن را حفظ کنند و دوام بیشتری نیز داشته باشد.

SMP با تاتو فاصله ی زیادی دارد و نیازمند تجهیزات و تکنیک‌ هایی است که از واقع‌ گرایی، راحتی و دوام آن اطمینان حاصل کند. این فاکتور ها میکروپیگمنتیشن اسکالپ را از یک تاتو متمایز می کند.

در ادامه اگر به اطلاعات بیشتر در این زمینه علاقه مند هستید، تاتو نارنجی را با مقاله انتخاب روش میکروپیگمنتیشن اسکالپ پوست سر دنبال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.