تاتو صورت

میکروپیگمنتیشن اسکالپ ( SMP ) چیست ؟

در حالی که گزینه‌های موجود زیادی برای کاهش ریزش مو وجود دارد، بسیاری از آن‌ها بسیار گران‌قیمت و غیر قابل ‌اعتماد هستند و به جای اینکه آن را تسکین دهند، به نا امیدی شما اضافه می‌کنند. پیوند مو اغلب جای زخم‌ های زشتی را به جا می گذارند و معمولا” هزینه اش بیشتر از نتایجش است. همچنین کلینیک های کاشت مو بسیار گران هستند و زمان بسیار زیادی طول می کشد تا موها ظاهر اولیه اش را به دست بیاورد. موی مصنوعی گزینه دیگری است، اما اغلب مردان با کلاه گیس احساس راحتی ندارند. همچنین کلاه گیس ها نیاز به نگهداری مستمر دارند و واقعیت امر این است که به ندرت کار متقاعد کننده‌ای برای پوشش دادن مو انجام می‌دهند. در این مقاله در مورد میکروپیگمنتیشن اسکالپ سر به صورت مفصل صحبت خواهد شد، که می تواند راه حلی جایگزین و موثر روش های دیگر باشد.

توضیح میکروپیگمنتیشن اسکالپ

 Scalp Micropigmentation (SMP)روش بسیار پیشرفته پیگمانتاسیون زیبایی است. در عین حال مشابه تاتوی سنتی است، اما به طرق مختلفی منحصر به فرد است.  SMPشامل استفاده از تجهیزات و تکنیک‌ های بسیار تخصصی برای تزریق رنگدانه به پوست سر است. این روش، یک روش بسیار پیچیده با یک نتیجه تضمین‌ شده می‌باشد. کیفیت درمان شما به دو چیز بستگی دارد: استفاده از بیشترین تجهیزات به روز و دریافت درمان از ماهر ترین و حرفه ای ترین افراد. در جوهر خط مو، از یک سیستم کنترل‌ شده کامپیوتری استفاده می‌شود، پیشرفته ترین تکنولوژی صنعت جراحی، تا اطمینان حاصل شود که شما یک ظاهر ثابت را روی سر دارید و نتایج کاملا” بی‌ عیب و نقص را دریافت می‌کنید. هر درمان متناسب با رنگ پوست و نوع پوست شما انجام می شود. انجام این کار باید توسط افراد بسیار حرفه ای با تخصص غیر قابل انکار انجام شود تا نتایج خوبی داشته باشد.

توضیح میکروپیگمنتیشن اسکالپ​

فرآیند درمان

معمولا” درمان در طول ۲ تا ۳ جلسه انجام می‌شود. در ادامه، ما شما را با مرحله به مرحله ی این درمان آشنا می کنیم:

1. اولین قدم شما، اولین جلسه مشاوره شماست. مشاوره‌ ها می‌توانند به صورت حضوری، تلفنی، و یا به صورت چت تصویری از طریق اسکایپ، و غیره انجام شود تا درکی از نتایجی که می‌خواهید از درمان شما بدست آورید را کسب کنید. متخصصان می توانند به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید کدام سبک برای شما بهتر است. سپس متخصصان جلسه ی عملی را برای شما ایجاد می کنند و نتیجه ای که قرار است بگیرید را برای شما ترسیم می کنند.

2. سپس، پروسه ی درمان شروع می‌شود. درمان باید محافظه کارانه باشد تا نتیجه نهایی به دست بیاید. این جلسه ی اولیه پایه‌ ریزی ظاهر جدید شما خواهد بود. بعد از اولین بار درمان، پوست سر شما کمی قرمز خواهد شد، اما در عرض یک روز پوستتان به حالت عادی باز می گردد.

3. درمان جلسه ی دوم به متخصصان اجازه می‌دهد که جزئیات بیشتری را پر کرده و یک سایه تیره‌ تر از جلسه اولیه روی پوست سر شما ایجاد کنند. در این جلسه است که درمان شما به خودش شکل می گیرد و می توانید ظاهر جدید خود را ببینید. هر گونه نگرانی، پرسش یا درخواست در طول این جلسه بررسی خواهد شد.

4. گاهی اوقات، اما نه همیشه، ممکن است به جلسه ی سوم نیاز داشته باشید. درمان های جلسه ی سوم معمولا” با درخواست مشتری انجام می شود. در صورتی که بخواهید پوست سرتان تیره تر دیده شود، می توانید درخواست جلسه ی سوم دهید.

نحوه ی کار

هنگامی که رنگ در پوست سر تزریق می شود، متخصصان با دقت بسیار زیاد، آن را با رنگ موی طبیعی شما هماهنگ می کنند. علاوه بر این، معمولا” متخصصان رنگی تیره تر از موی طبیعی شما را انتخاب می کنند تا ظاهر سه بعدی روی سر شما ایجاد شود.درمان در ناحیه ی خط مو به نرمی و با ملایمت اجرا می‌شود، و نتایج به طور باور نکردنی طبیعی به نظر می‌رسند. هر مشتری منحصر به فرد است. در طول مشاوره، با شما در مورد آنچه که می‌خواهید به آن برسید، صحبت خواهد شد، و مراحل برای ما توضیح داده خواهد شد.

گزینه های مختلف انجام میگروپیگمنتیشن اسکالپ

انواع گزینه‌ ها و سبک‌ های موجود در دسترس هستند. ما برخی از محبوب‌ترین ها را در زیر مطرح کرده‌ ایم: ​

خط موی طبیعی

بسیاری از افراد می‌خواهند که خط موی فعلی آن‌ ها پایین تر بیاید، و به جایی که در طول زمان به عقب کشیده شده ‌است را پر کنند تا مو هایشان پرتر دیده شود و همچنین یک خط موی تمیز داشته باشند. متخصصان در کلینیک ها با لایه‌ بندی کردن قالب‌ها از خط موی طبیعی استفاده می کنند تا ظاهر طبیعی به موها بدهند و خط موی مصنوعی ایجاد نشود. همچنین متخصصان این کار، اطمینان حاصل می کنند که از بهترین رنگ مناسب برای شما استفاده کنند تا منجر به یک نتیجه فوق‌ العاده موثر و کاملا” طبیعی ‌شود.

گزینه های مختلف انجام میگروپیگمنتیشن اسکالپ

اضافه کردن تراکم برای مو های نازک

مردان و زنان در تمام سنین میکروپیگمنتیشن اسکالپ را به عنوان راه‌ حلی برای پوشاندن یا پر کردن موهای کم‌پشت خود انتخاب می کنند. موهای کم پشت، پیشانی را بزرگ و نا مطلوب نشان می دهد و باعث می شود پوست سر دیده شود. در این روش به طور معمول، پوست سر فرد تحت پوشش کامل قرار می گیرد، اما با پیشرفت، ریزش مو کاهش پیدا می کند. ​SMP به راحتی می تواند جایگزین تراکم از دست رفته ی موها شود تا ظاهر موها را پر پشت نشان دهد.

با این رویکرد متمرکز و تخصصی، متخصصان خط جلوی موها را ترمیم می کنند تا در یک نگاه طبیعی به نظر برسد. درمان اولیه بسیار ملایم انجام می شود و تراکم آن در مراحل بعدی افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین با سایه های طبیعی که ایجاد می شود یک اثر سه‌ بعدی را به وجود می آورند. اگر شما یک پیوند مو داشتید اما از تراکم آن راضی نیستید؛  این تکنیک انتخابی عالی برای شما است.

اضافه کردن تراکم میکروپیگمنتیشن

فرم دائمی به مو

این روش یکی از محبوبترین روش هاست. با این روش خاص، بسیار مهم است که درمان محافظه کارانه ای با مو آغاز شود. قبل از شروع به ایجاد خط مویی و یک ناحیه جانبی، آمادگی زیادی برای آماده‌سازی مورد نیاز است. متخصصان به دقت رنگ و تراکم را در طول این مراحل با خط موی سر پر از مو با خط موی تیز، علاوه بر یک لبه محکم و جوان، هماهنگ می‌کنند. بسیاری از افراد مشهور نیز از این روش استفاده کردند.

فرم دائمی به مو با میکروپیگمنتیشن

درمان میکروپیگمنتیشن اسکالپ برای زنان

بسیاری از زنان از ریزش مو و موی کم پشت رنج می‌برند. تاتوی خط مو در ایجاد یک اثر زیر بنایی بسیار خوب عمل می کند؛ این بهترین درمان برای زنان است. بسیاری از زنان برای پوشاندن پوست سرشان مجبورند پوست سر خود را نیز رنگ کنند. اگر پوست سر خود را جلوی آینه می بینید این روش را به شما پیشنهاد می کنیم تا جلوه ی موی پر پشتی داشته باشید. اگر هم مو های سر شما نازک هستند نیز این روش برای شما خیلی خوب جواب می دهد. بسیاری از بانوانی که اسکار جراحی روی سر خود داشتند و یا از آلوپسیا رنج می بردند، از این درمان استفاده کردند و نتایج مطلوب گرفتند.

درمان میکروپیگمنتیشن اسکالپ برای زنان ​

میکروپیگمنتیشن اسکالپ برای بیمارانی که پیوند مو انجام دادند

اگر شما یک پیوند مو داشته باشید، ممکن است به خاطر این روش اثر زخم روی پوست سرتان داشته باشید. تکنیکی که متخصصان استفاده می کنند، یک سبک بسیار پیشرفته از Scalp Micropigmentation است که فقط زخم‌ها را پوشش نمی‌دهد، بلکه با اضافه کردن تراکم، بسته به علاقه ی مشتری، به مو های شما ظاهر خوبی نیز هدیه می کند. این روش راه‌حل مناسبی برای پنهان کردن موثر انواع اسکار های سر است.

بیشتر پیوند های مو به اندازه میکروپیگمنتیشن اسکالپ موثر نیستند و بیمار را راضی نمی کند. اغلب افراد تنها با دو گزینه باقی می‌مانند: آن‌ها می‌توانند به درمان‌های بازسازی موی متعدد ادامه دهند که در این صورت ممکن است با اسکار های زیادی مواجه شود و هزینه ‌های بیشتری  را نیز متحمل شود، یا اینکه میکروپیگمنتیشن اسکالپ را انتخاب کند؛ روشی که تضمین شده است، نتایج خوبی دارد و نیاز به مراقبت خاصی ندارد. انتخاب بسیار خوبیست؛ اینطور نیست؟

میکروپیگمنتیشن اسکالپ برای بیماران پیوند مو

کاشت مو: ​

برخی از مشتریان پس از داشتن ۱۵ پیوند موی طبیعی دوباره به کلینیک ها مراجعه می کنند. بعد از اینکه آنها به روش های مختلف کاشت مو را انجام دادند و تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، با سوراخ ها و اسکار هایی که روی سرشان ایجاد شده، احساس نا امنی می کنند. و معمولا” هیچ خدمات دیگری را از سمت کلینیک ها دریافت نمی کنند. ما پیشنهاد می کنیم از روش میکروپیگمنتیشن اسکالپ برای پوشش دادن اسکار ها استفاده کنید و حس اعتماد به نفس جدیدی را به خود هدیه دهید. با این روش به جراحی های مکرر پایان می دهید؛ در حالی که جای اسکار های قبلی را نیز پوشش داده اید.

میکروپیگمنتیشن اسکالپ جایگزین تاتو سنتی

تکنیک رنگ برای خط مو یک روش رکورد دار اثبات‌ شده برای پوشش و پنهان کردن اسکار های ناشی از کاشت مو می باشد. برای پوشش جای این زخم ها دو گزینه وجود دارد: ​

در روش اول متخصصان مو های شما را به همان میزان بلندی که دارد نگه می دارند و زیر مو های شما را میکروپیگمنتیشن می کنند. گزینه دوم، تراشیدن موی شما به منظور ترکیب کردن آن به درون فولیکول‌ها و استتار کامل زخم‌ ها است. این گزینه انتخاب پیشنهادی است و بین ۲ تا ۳ جلسه برای نتایج مطلوب انجام می‌شود.

درمان ترکیبی : میکروپیگمنتیشن اسکالپ  +  کاشت مو

بسیاری از درمانگران کاشت مو، رنگ کردن پوست سر را به عنوان روشی جایگزین برای پیوند مو به بیماران پیشنهاد می کنند.​ میکروپیگمنتیشن اسکالپ می‌تواند با پیوند مو به عنوان یک روش تلفیقی از قبل برنامه‌ریزی شود و نتیجه ی خوبی بدهد. با ترکیب روش‌ های بازیابی موی سنتی و تکنیک بسیار پیشرفته رنگ، مشتری مزایای زیادی را به دست خواهد آورد: مویی با جنس واقعی، با ظاهر و ضخامت و پری که تنها با انجام دادن این روش کاملا” نوآورانه این نتایج به دست می آید.

میکروپیگمنتیشن اسکالپ  +  کاشت مو

بهتر است که پزشک را به صورت حضوری ملاقات کنید تا تصمیم بگیرد که کدام مرحله از پیوند موی شما باید انجام شود. در اکثر موارد، عمل پیوند مو باید در وهله اول انجام شود. با این حال، ممکن است مواردی وجود داشته باشند که در آن اسکالپ باید از قبل رویه‌های پزشکی را طی کند. اگر حتی به نظر شما این روش جالب می آید، به شما توصیه می کنیم که حتما” به جلسات مشاوره بروید تا جواب همه ی سوالات خود را بگیرید.

چرا مردم میکروپیگمنتیشن اسکالپ را انتخاب می‌کنند ؟

روش میکروپیگمنتیشن اسکالپ سر شما را پر از مو نشان می دهد؛ حتی بعد از اینکه مو هایتان را خیلی کوتاه کنید، هیچ‌ کس متوجه نخواهد شد که این رنگ است که روی پوست سر شما قرار گرفته و این جلوه ی زیبا را به موی شما داده است. بعد از انجام درمان، از روز بعد می توانید به کار های روزمره ی خود برسید و مراقبت خاصی نیاز نخواهید داشت و از همه مهمتر مو های شما عالی به نظر خواهد رسید، اما دیگران اصلا” متوجه نمی شوند که شما تحت درمان بوده اید!

هر کسی به دلایل مختلف مو های خود را از دست داده است، دلیل آن هر چیزی که باشد میکروپیگمنتیشن اسکالپ بهترین گزینه ی شما خواهد بود.

چگالی / تراکم نامحدود

با روش‌ های پیوند موی منظم، به ویژه FUE، بیشتر چگالی مو در عرض چند ماه اول از دست خواهد رفت، بنابراین اغلب می‌تواند تا یک سال طول بکشد تا بهترین نتایج را از این روند ها به دست آورید.

با تکنیک میکروپیگمنتیشن اسکالپ چگالی اضافه می‌شود و نتایج مورد نظر بلافاصله پس از شروع درمان شروع به ظاهر شدن می‌کند.

نگهداری

قد و مدل مو های شما در هر حالتی که باشد، با این رویکرد ترکیبی شما می‌توانید تراکم و پری بیشتری بدون نیاز به اصلاح داشته باشید. البته به این نکته توجه داشته باشید که این پروسه ی درمان را هر متخصصی نمی تواند انجام دهد. باید یک کلینیک معتبر برای انجام این کار انتخاب کنید. این روش علاوه بر زیبایی، یک پروسه ی درمانی مهم است.

بیماری‌ های مرتبط با ریزش مو و درمان: ​

انواع مختلفی از بیماری‌ های مرتبط با مو وجود دارد. گاهی اوقات به عنوان اثر جانبی یک دارو، شما ممکن است شروع به از دست دادن مو ها و تجربه نازکی از موهای خود بکنید. بیماری لوپوس در سطح جهانی به طور فزاینده‌ ای در حال افزایش است و یکی از بزرگ‌ترین عوارض این بیماری ریزش است که مبتلایان به این بیماری باید با آن مبارزه کنند.

مشکلات تیروئید، به ویژه در یک زن می‌تواند منجر به ریزش پراکنده مو شود، که توسط هر دو مورد تیروئید کم کار و پر کار ایجاد می‌شود.

آلوپسیا یک بیماری ریزش مو است که بر روی بسیاری از مردان و زنان در تمام سنین تاثیر می‌گذارد. این بیماری می‌تواند بدون علائم اولیه ظاهر شود و در حال حاضر هیچ درمان قطعی وجود ندارد که کشف شده ‌باشد.

درمان بیماری‌ های مرتبط با ریزش مو

به هر حال، ممکن است شما بخواهید درمان را شروع کنید. گزینه‌ های درمانی معمول برای کسانی که مبتلا به ریزش مو هستند، گران و ناکارآمد است و به سادگی جواب نمی دهند. این گزینه‌ ها گاهی شامل تزریق دردناک کورتیکواستروئید، کرم‌ های موضعی کورتیکو استروئید و لوسیون، مینوکسیدیل، کرم‌ های دیترانول، و عمل های جراحی می‌شوند.

میکروپیگمنتیشن اسکالپ یک راه‌حل ساده، مقرون‌به‌صرفه و تضمین‌ شده، برای مقابله با ریزش مو و پایان کامل ناامیدی از آلوپسی آره آتا، توتالیس، لوپوس و بسیاری از بیماری‌ های مرتبط با ریزش مو است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.