تاریخچه تاتو

سوزن ها در تاتو از کجا آمده است ؟

تاتو تاریخچه ی هزار ساله دارد. در آن زمان هدف مردم از تاتو زدن، لذت بردن، به یاد داشتن افراد یا نشان دادن خودشان به عنوان گروه خاصی بود. در این مقاله ما در مورد تاتوی دائمی صحبت می کنیم، نه تاتو های نیمه دائم و برچسب هایی که کودکان از آن استفاده می کنند. منظور ما تاتوی واقعیست، تاتویی که به سوزن ها در تاتو نیاز دارد.

در گذشته تاتو را افراد مجرم روی بدنشان داشتند. به عبارتی نشانه ی مجرمان و تبهکاران تاتو های خاص بود اما بعد از مدت ها این نگرش در مورد تاتو تغییر کرد. این تغییر با کمک یک فیلم تلویزیونی شکل گرفت که در آن قهرمان داستان با تعدادی سوزن تاتو و رنگ سفید مصنوعی برای خودش تاتو می زد. فیلمی که بسیار محبوب بود و افراد را تحت تاثیر قرار داد.

به هر حال، اولین نوع سوزنی که پیدا شده و ثابت شده که یک تاتو به سوزن نیاز دارد از جنس برنز ساخته شده‌ و از مصر آمده است! آن‌ها سوزن‌ های کوچک زیادی در سایز های مختلف داشتند تا بتوانند تاتو های پیچیده و یا طرح‌های پایه تری انجام دهند. کسانی که تحقیقاتی در این مورد انجام داده اند، اظهار داشتند که یک فرعون را پیدا کردند که انگشتان خود را تاتو زده بوده و این تاتو روی بدن مومیایی شده اش به چشم می خورده است؛ خیلی جالب است مگر نه!

سوزن های تاتو

تاریخچه ی بعدی سوزن ها در تاتو به کیت سوزن های تایلندی ( تای ) برمی گردد. این سوزن ها از بامبو ساخته‌ شده اند، می توانید تراشه های آن را تصور کنید؟! آن ها از سوزن های بامبو برای وارد کردن رنگ به زیر پوست استفاده می کردند. یک سر بامبو مثل تیغ خارپشت بسیار تیز می شد و سپس چندین بار در پوست شخص فرو می رفت. این تاتوها، نام خاص خودشان را داشتند و معانی آنها به قدرت شفا و اقبال و بخت و جادو بر می گشته است. در واقع این تاتو ها توسط راهبان انجام می ‌شد و هنوز هم در برخی کشور ها انجام می شوند. آن‌ها بیش از ۲۰۰۰ سال است که این کار را کرده‌ اند. طول سوزن ها در تاتو از شش اینچ تا دوازده متغیر است.

گزینه ی سوم فهرست ما قلم های مائوری ها هستند. احتمالا” این همان راهی است که ما هم از آن برای تاتو استفاده می کنیم. ابزار آنها شامل یک قلم و یک چکش است. ریحانا خواننده ی مشهور، یکی از تاتو هایش را به همین روش روی بدنش کار کرده است. در این روش تاتو آرتیست برش های کوچکی روی پوست ایجاد می کند که تقریبا” شبیه به زخم باز می شود و سپس با استفاده از چکش آن را زیر پوست می کوبد.

گزینه ی بعدی فهرست ما چنگک های پلونزی ها هستند. همانند تایلندی ها، تاتو با چنگک به دو نفر نیاز دارد. یک نفر چنگک حاوی رنگ را نگه می داشته و یک نفر چکش را در دستش می گرفته و پوست را سوراخ می کردند. تاتو های پلونزی ها از قدیم تا الان نماد ثروت و آداب و رسوم خاص خودشان بوده است. هر چه بیشتر تاتو شده باشید، قدرت و احترامی که از جامعه می گیرید، بیشتر است. هر چه بیشتر از آن دوری کنید، بیشتر کنار گذاشته می شوید؛ مانند بیشتر فرهنگ‌ ها، تمرکز تاتو بیشتر بر روی مردان بوده است تا زنان. با این وجود باز هم زنان در نوع خاص خود تاتو می شدند.

یک واقعیت جالب: سوزن ها در تاتو  می توانند از استخوان و لاک لاکپشت ساخته شوند!

سوزن تاتو

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.