ریموو تاتو

نقش انواع پوست در ریموو لیزری تاتو

یکی از معمول ‌ترین سوالاتی که از متخصصان لیزر پرسیده می‌شود این است که: آیا نوع پوست برای ریموو لیزری تاتو اهمیت دارد؟ پاسخ مثبت است. نوع پوست یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین موفقیت ریموو تاتو با لیزر است، که در عین حال، اغلب نادیده گرفته می‌شود. باید از پروتکل‌ های خاصی برای اطمینان از درمان ایمن، نتایج موثر و حداقل سازی خطرات عوارض جانبی استفاده کرد.

مقیاس فیتزپاتریک رایج‌ترین سیستم برای طبقه بندی پوست است و توسط متخصصان مراقبت از پوست ، برای تشخیص پوست بیمار مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این مقیاس در سال ۱۹۷۵ توسط توماس بی فیتزپاتریک ایجاد شد؛ او متخصص پوست از دانشکده پزشکی هاروارد بود که در مورد پیچیدگی و واکنش پوست در برابر سوختن در مقابل نور خورشید مطالعاتی انجام داد. امروزه مقیاس فیتزپاتریک توسط متخصصین پوست، متخصصین زیبایی و دیگر پزشکان در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا پروتکل‌ هایی برای روش ‌های زیبایی مانند ریموو لیزری تاتو تعیین شود.

به عنوان یک انجام دهنده ریموو لیزری تاتو ، مسئولیت شما برای مدیریت، انتخاب درمان‌هایی امن است تا بیماران شما بهترین نتایج را برای پوست خود دریافت کنند. بهترین کار این است که دقت بیشتری در ارزیابی نوع پوست بیماران خود داشته باشید تا پروتکل‌ها درست اجرا شوند و مشکلی در این روند پیش نیاید. این مقاله به منظور ارائه اطلاعاتی در مورد این که چرا نوع پوست برای ریموو لیزری تاتو و چگونگی تاثیر آن بر پروتکل‌های درمانی موثر است، نوشته شده ‌است.

انواع پوست در ریموو لیزری تاتو

مقیاس فیتزپاتریک، تناژ رنگ پوست را به شش دسته تقسیم می‌کند که از روشن ( نوع اول ) تا تیره ( نوع ششم ) طبقه بندی می شود. این مقیاس، عناصر مختلفی از جمله وضعیت ژنتیکی، واکنش به نور خورشید، و میزان سوختگی بر اثر لیزر را اندازه‌ گیری می‌کند. در جدول و عکس زیر این 6 مورد را می بینید.

نوع پوست  ویژگی ها میزان شدت سوختگی بر اثر لیزر
 نوع 1  

سفید پوست، مو های بلوند یا قرمز، کک و مک، پوست صاف، چشمان آبی

همیشه می سوزند
 نوع 2  

سفید پوست، مو های بلوند و قرمز، کک ومک ، پوست صاف، چشمان آبی و سبز

 کمی پوستشان می سوزد
 نوع 3  پوست های تیره تر، آسیایی ممکن است بسوزند اما پوستشان آسیب نمی بیند
 نوع 4  مدیترانه ای، آسیایی  به ندرت می سوزند و به خوبی به لیزر واکنش نشان می دهند
 نوع 5  

آسیای میانه، لاتین، هندی ها، آفریقایی هایی با پوست روشن.

 نمی سوزند و به راحتی به درمان با لیزر جواب می دهند
 نوع 6  آفریقایی های سیاه  به هیچ وجه نمی سوزند و بهترین نتیجه را از درمان با لیزر می گیرند

پاک کردن لیزری تتو

چرا نوع پوست در ریموو لیزری تاتو موضوع مهمی است ؟

رنگ پوست نتیجه مستقیم میزان ملانین در پوست فرد است. هر چه ملانین در پوست بیشتر باشد، حفاظت بالاتری نسبت به تابش خورشید و تابش اشعه ی ماورا بنفش دارد. به همین ترتیب، هنگامی که پوست ملانین کمتری داشته باشد، احتمال سوختگی بیشتر خواهد بود. چرا این موضوع مهم است؟ رنگ‌ های مختلف پوست به پروتکل‌ های مختلفی برای درمان موثر نیاز دارند. این جدول به عنوان یک پروتکل جهانی برای پاک کردن تاتو از پوست استفاده می شود.

همانند رنگدانه‌ های تاتو، ملانین موجود در پوست می‌تواند نور لیزر را جذب و یا منعکس کند. در طول ریموو تاتو با لیزر، لیزر انرژی نوری را به پوست منتقل می کند و رنگدانه جوهر را هدف قرار می دهد. اگر پروتکل‌ ها به طور نادرست تنظیم شوند، ممکن است ملانین اطراف پوست و موجود در سلول‌ های پوست در این فرآیند صدمه ببینند که این منجر به اثرات جانبی ناخواسته مانند تغییرات پیگمانتاسیون پوست می‌شود.

عوارض جانبی و معمول ریموو لیزری تاتو ، هیپرپیگمانتاسیون، و هایپو پیگمنتاسیون موقتی است. هایپرپیگمنتاسیون دو نوع تغییر رنگ پوست است و ناشی از ملانین اضافی در پوست می باشد و باعث تیره شدن پوست می‌شود. این اغلب در بیماران با تناژ رنگ پوست متوسط تجربه می‌شود و معمولا” در طول زمان درمان می‌شود. هایپوپیگمنتاسیون معمولا” در پوست های تیره‌تر اتفاق می افتد و در نتیجه کاهش ملانین در پوست می‌باشد. اگر چه مدت ‌زمان بیشتری طول می‌کشد، اما این اثر جانبی نیز موقتی است و می‌تواند با مراقبت های مناسب از بین برود و پوست دوباره احیا شود.

از آنجایی که در پوست روشن‌تر، ملانین کمتری وجود دارد، انرژی لیزر می‌تواند بیشتر بر روی رنگدانه تاتو  اثر بگذارد و ملانین کمتری در پوست جذب می شود. در مقابل، انواع پوست تیره‌ تر که حاوی سطوح بالا تری از ملانین هستند و نسبت به انرژی نور نافذ حساس‌تر هستند، با خطر بیشتری از عوارض جانبی ناخواسته مواجه می شوند. استفاده از تنظیمات پیشرفته در بیماران با انواع تیره‌تر پوست بسیار مهم است، در حالی که بیماران با انواع پوستی روشن‌تر ممکن است با جدیت بیشتری درمان شوند.

انتخاب سیستم مناسب ​برای ریموو لیزری تاتو

اگر چه انواع مختلف لیزر برای روش‌های متعدد مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما لیزر برای همه ی رنگ های پوست قابل استفاده و مناسب نیست. یافتن لیزری که به طور موثر تمام تیپ‌های پوستی را درمان کند، برای درمان طیف وسیعی از بیماران مهم است. اگر به مراکز و کلینیک های معتبر برای ریموو تاتو با لیزر مراجعه کنید، آنها بهترین راهنمایی را به شما خواهند داد. برخی لیزر ها نتایج دراز مدت و برخی نتایج کوتاه مدت دارند.

 

ریموو تاتو با لیزر

در کل به یاد داشته باشید که ریموو لیزری تاتو روشی است که به چندین فاکتور نیاز دارد تا به نتایج موفق روی رنگ های مختلف تاتو و انواع پوستی دست یابند. تحقیق بر روی لیزری که باعث درمان ‌های موثر بر روی انواع پوست می شود، بسیار مهم است. برای انتخاب درمان‌ های مناسب و کیفیت بالا باید تحقیق کنید و با آسودگی خاطر بر روی روش انتخابی خود سرمایه گذاری کنید.

یکی از مهم‌ترین عوامل در دست یابی به ریموو تاتو با لیزر موفق، نوع پوست است. انواع مختلف پوست پروتکل‌ های درمانی مختلفی را تعیین می ‌کنند و داشتن تکنولوژی مناسب برای درمان بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.