تاتو آرتیست ها, مراقبت های تاتو

ایمنی تاتو : راهنمای تاتو آرتیست ها

کلمه “ایمنی” باید چندین معنی برای شما به عنوان یک تاتو آرتیست داشته باشد. شما باید در مورد ایمنی تاتو مشتریان خود نگران باشید. باید یک محیط کار استریل را حفظ کنید، هنگام آماده شدن برای تاتو زدن دستکش بپوشید و خیلی کار های بیشتری انجام دهید؛ اما در  مورد محافظت از خود شما چطور؟ ایمنی تاتو زدن به معنای اتخاذ اقدامات احتیاطی برای دور نگه داشتن خودتان از درد سر، هم از نظر قانونی و هم از لحاظ سلامت و هم چنین اقدامات احتیاطی است: ​

  • مدارک لازم و مربوط به تاتو را اتخاذ کنید.( مدارکی که در کشور شما قانونی هستند )
  • اگر سالن دارید؛ حتما” مجوز بگیرید.
  • مشتریانی که ممکن است برای شما مشکل ساز باشند قبول نکنید مثل افرادی که الکل مصرف کردند، چون خون این افراد رقیق است و ممکن است هم برای شما، هم برای آن ها مشکل ساز شود.
  • از سن قانونی مشتریان خود اطمینان حاصل کنید.
  • به آن ها فرمی از شرایط خود را ارائه دهید تا مطالعه و امضا کنند.
  • به محض استفاده از سوزن، آن ها را دور بیندازید تا سلامت خود شما نیز در امان باشد.

فهرست ایمنی تاتو

یک روش برای محافظت از خود و مشتریان شما داشتن یک محیط کاری استریل است. شما باید با تاتویی  که انجام می دهید، همانطور رفتار کنید که یک پزشک با بیمارش رفتار می کند که این به معنی داشتن و حفظ محیط تمیز و لوازم استرلیزه شده است. در این صورت مشتری شما احساس راحتی خواهد کرد و از کار شما نیز رضایت خواهد داشت. لیستی از مواردی را که همیشه باید در میان و در طول هر تاتو انجام ‌دهید و ایمنی تاتو را رعایت کنید؛ یادداشت کنید تا از آن‌ها استفاده کنید.

دستکش:

در هنگام آماده شدن برای انجام کار و تمیز کردن بدن مشتری از دستکش استفاده کنید و پس از پایان کار، آن ها را دور بیندازید و دستان خود را با صابون ضد باکتریایی بشویید و برای شروع کار بعدی، جفت تمیز دیگری را مصرف کنید. در حین انجام تاتو نیز برای رعایت بیشتر ایمنی تاتو حواستان باشد به چیز غیر استریل دیگری دست نزنید.

دستکش برای ایمنی تاتو

نقش ضد عفونی کننده ها در ایمنی تاتو :

شما باید گریپ های فلزی قابل‌استفاده مجدد و ابزار های دیگر را با یک محلول ضد عفونی کننده ی میکروب کش تمیز کنید. صندلی تاتو و بقیه محل کار خود را با اسپری ها تمیز کنید و سریع آن ها را خشک کنید. از اتو کلاو برای استریل کردن استفاده کنید. چیز های زیادی وجود دارند که شما باید در مغازه خود تمیز نگه دارید و یک پاک‌کننده ایده‌آل برای هر یک از آن‌ها وجود دارد.

اتوکلاو:

یک دستگاه اتوکلاو خوب تهیه کنید تا بتوانید از آن برای استریل کردن ابزار خود استفاده کنید.

سطل بازیافت:

انواع مختلفی از سطل بازیافت وجود دارد؛ بنابراین می‌توانید ظرف بازیافت مناسبی، چه وقتی در سفر هستید  و چه هنگامی که سر کار خود هستید، انتخاب کنید.

پاک کننده ی اولترا سونیک:

این ابزار خوبی است که می‌تواند به عنوان یک مکمل در اتوکلاو شما کاربرد داشته باشد. برخی از ابزار ها باید با یک پاک‌کننده فراصوت و بقیه با آب تمیز شوند.

پاک کننده ی پوست:

مهم است که قبل از شروع کار، پوست مشتریتان را کاملا” تمیز کنید. گرین سوپ یکی از محبوب‌ترین پاک کننده های قبل از تاتو است، اما این تنها گزینه شما نیست. شما باید از مالیدن الکل روی پوست مشتری اجتناب کنید، با وجود اینکه به داخل شدن رنگ به پوست کمک زیادی می کند اما ممکن است باعث شود رنگ زیادی وارد پوست مشتریتان شود.

پاک کننده ی پوست در ایمنی تاتو

استفاده از پماد ها و ضد قارچ ها برای ایمنی تاتو :

اطمینان حاصل کنید که از پماد ها و لوسیون های با کیفیت ضد باکتری استفاده می کنید؛ پماد آد نیز انتخاب خوبیست. از دستمال های ضد عفونی کننده هم می توانید استفاده کنید.

لوازم یک بار مصرف:

وسایل بهداشتی تاتو گزینه ی بسیار خوبی برای ایمنی تاتو و داشتن محیط کاری استریل است. لوازمی مثل دستکش، کاور کلیپ بورد، روپوش، گاز های استریل، ماسک صورت، کاور صندلی مشتری  و خیلی چیز های دیگر.

تیوب های یکبار مصرف تاتو:

شما می توانید از لوله های چندبار مصرف مثل سوزن های چند بار مصرف استفاده کنید و با اتوکلاو آن را استریل کنید و دوباره از آن ها استفاده کنید؛ اما بهترین کار این است که از وسایل یکبار مصرف استفاده کنید. می توانید از گریپ های سیلیکونی نیز استفاده کنید تا دستتان روی دستگاه لیز نخورد و آن را راحت تر نگه دارید.

سوزن های تاتو:

سوزن از آن دسته وسایل نیست که بتوانید از آن مجددا” استفاده کنید؛ حتی اگر در دستگاه اتو کلاو آن را استریل  کنید. مهم نیست که چقدر تمیز کننده استفاده می‌کنید و یا اینکه چه طور در اتوکلاو قرارشان می دهید. استفاده مجدد از سوزن های تاتو از لحاظ ایمنی تاتو کار صحیحی نیست. معمولا” در تجهیزات تاتو، سوزن ها از بقیه ی وسایل ارزان قیمت تر هستند  و تهیه کردن آنها کار سختی نیست.

ایمنی تاتو با سوزن های یکبار مصرف

سایر تجهیزات تاتو :

ما برخی از مهم‌ترین چیز هایی را که شما برای تاتوی ایمن نیاز دارید را ذکر کرده‌ایم، اما می‌دانیم که این همه چیزی نیست که شما برای تاتو زدن به آن نیاز داشته باشید. دستگاه تاتو مهم ترین وسیله ی شماست. می توانید از فروشگاه تاتو نارنجی تمامی تجهیزاتی که در بالا معرفی کردیم را خریداری کنید. انواع کویل ها و رنگ های تاتو و تشتک های رنگ موجود هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.